Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студент юридичного факультету Олег Пелипенко проходив стажування на базі Міністерства екології та природних ресурсів України

27.06.2018 10:45 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет конкурс стажування перемога

Студент 4 курсу юридичного факультету ЗНУ Олег Пелипенко став фіналістом Всеукраїнського конкурсу для обдарованої молоді з активною громадянською позицією «Державотворець». Завдяки цьому змаганню, організованому фондом USID за підтримки Міністерства молоді та спорту України й Академії лідерства, 100 кращих учасників конкурсу з усіх регіонів нашої країни отримали змогу пройти стажування у центральних органах виконавчої влади і прослухати лекції від відомих політиків і громадських діячів.

За умовами конкурсу, у результаті трьох турів змагання, організатори обрали 100 кращих учасників у віці 18-25 років, які прагнуть у майбутньому пов’язати свою кар’єру з державною службою.
За словами Олега Пелипенка, у 1 турі на 1 місце претендували 8 осіб. Вони мали заповнити спеціальну гугл-форму, вказавши при цьому свої професійні навички, перелік громадських активностей, плани на майбутнє. Також від конкурсантів очікували розробки законопроектів, спрямованих на позитивні зміни в головних галузях життєдіяльності України. Так, Олег вніс пропозицію про створення сміттєпереробних підприємств у кожному обласному центрі, аби покращити загальний стан екології та вирішити проблему зберігання й переробки відходів.
Ті з конкурсантів, які вийшли до 2 туру змагання, де кількість претендентів на 1 місце становила 6 осіб, мали взяти участь у скайп-співбесіді з організаторами конкурсу. Зокрема, під час співбесіди розпитували не лише про їхні власні навички й професійні компетентності, але й про те, яким вони бачать майбутнє України та що саме кожен із них ладен зробити, аби втілити мрію про щасливе майбутнє країни в життя.
За результатами проходження двох турів Олега Пелипенка, у числі 100 найкращих учасників конкурсу, запросили до Києва на стажування. Упродовж 10 днів він був стажером управління поводження з відходами та екобезпеки департаменту екологічної безпеки та дозвільно-ліцензувальної діяльності Міністерства екології та природних ресурсів України.
«Я щиро вдячний викладачам юридичного факультету ЗНУ та, зокрема його декану, професору Тетяні Коломоєць, яка не лише була моїм науковим керівником у період навчання, але й надала нам у курсі адміністративного права всі потрібні відомості щодо екологічного права, – зазначає Олег, розповідаючи про своє стажування: – Знань, здобутих під час навчання в університеті, вистачило, аби я отримав схвальний відгук від керівника практики в Міністерстві».
Під час стажування Олег складав проекти документів, надавав відповіді на запити з різних регіонів країни тощо. У результаті керівник практики відзначив міцну теоретичну базу стажера, зокрема гарне володіння понятійним апаратом, прагнення до вдосконалення, ініціативність тощо.
Крім власне стажувань на базі центральних органів виконавчої влади, на учасників програми очікували лекції від відомих політиків і громадських діячів, присвячені темам лідерства, питанню, як виховувати в собі успішного держслужбовця, зокрема психологічному складнику цієї теми, діяльності різних міністерств тощо.
Фіналісти програми також взяли участь у Форумі 3D-лідерства й відвідали Парк корупції, організований у Національному ботанічному саду Артемом Ситником. Також на них чекало змагання «Що? Де? Коли?», присвячене темі подолання корупції. До речі, команда, до складу якої увійшов Олег Пелипенко, перемогла, і її учасників преміювали книжками.
Також в останній день стажування учасники конкурсу «Державотворець» зустрілися з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом й мали нагоду поспілкуватися з ним в Урядовому залі Кабінету Міністрів України.
За словами Олега Пелипенка, участь у програмі не лише дозволила йому здобути важливий для майбутньої кар’єри досвід, але й надала змогу познайомитися з молодіжними лідерами з усіх куточків України. «Я остаточно переконався, що наша держава має великий не лише сировинний, але й людський потенціал. Певен, що під час участі у конкурсі я спілкувався з тими молодіжними лідерами, які в майбутньому сприятимуть розвитку й процвітанню нашої країни», – наголосив він.

Таміла Тарасенко