Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Фахівці наукової бібліотеки взяли участь у Міжнародній конференції в Одесі

Фахівці наукової бібліотеки взяли участь у Міжнародній конференції в Одесі

Фахівці наукової бібліотеки взяли участь у Міжнародній конференції в Одесі
11.07.2018 11:02 Все Головні новини наукова бібліотека міжнародна конференція

4-6 липня 2018 р. на базі Наукової бібліотеки Одеського національного університету імені І.І. Мечникова проведена ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Бібліотеки закладів вищої освіти: досвід та перспективи». Організатори конференції: Міністерство освіти і науки України, Наукова бібліотека ім. М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка,Наукова бібліотека Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, Українська бібліотечна асоціація, Електронна бібліотека України «ELibUKR».

У Конференції взяли участь понад 140 керівників та провідних фахівців бібліотек ЗВО України, провідні спеціалісти із Польщі, Білорусі, Данії, Казахстану, Молдови. Наукову бібліотеку Запорізького національного університету представили директор Ніна Чала і заступник директора з наукової роботи та новітніх технологій Оксана Агоян.

Відкрив конференцію Голова Координаційного центру діяльності бібліотек ЗВО України, доктор наук із соціальних комунікацій, директор Наукової бібліотеки ім. М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олег Сербін. В оголошених вітаннях Віце-прем'єр-міністра України В’ячеслава Кириленко, заступника Міністра освіти і науки України Максима Стріхи, Міністра культури України Євгена Нищука мова йшла про місце університетських бібліотек у міжнародному обміні бібліографічною інформацією, про завдання і складники стратегії розвитку, про зміни формату університетських бібліотек, важливість розуміння професійного зростання.

Під час заходу було представлено понад 30 доповідей, що висвітлювали діяльність бібліотек ЗВО за напрямами: Сучасні стратегії розвитку університетських бібліотек, Наукометричні та бібліометричні дослідження в роботі наукової бібліотеки, Культура академічної доброчесності: роль бібліотек, Доступ до інформаційних ресурсів бібліотек ЗВО: комплектування, створення, збереження, використання та відображення в бібліотечних каталогах і базах даних, Книжкова спадщина бібліотек ЗВО: вивчення та збереження, Маркетингові комунікації в практичній діяльності бібліотек.

Першою прозвучала доповідь директора Наукової бібліотеки ОНУ імені І. І. Мечникова Марини Подрезової, яка подала університетську бібліотеку як інформаційний центр сучасності з новою реальністю – новими поглядами на основні складові діяльності, підсистему ЗВО, показала новий формат бібліотечного простору – зали вільного спілкування.

Виступи зарубіжних гостей представили практики європейських науково-інформаційних інституцій. Тетяна Христова, marketing manager at CAS – Ukraine, Moldova, Georgia&Armenia, презентувала нові тенденції у пошуку науково-технічної інформації на прикладі нового продукту у сімействі SciFinder. Дар’я Іовчева, Senior licensing manager Eastern Europe (Springer Nature), представила огляд українського наукового потенціалу на основі звернень до ресурсів Springer Nature. Рената Влодарчик, Sales Manager Latvia, Lithuania, Poland, Ukraine (EBSCO), наголошувала на розширенні спектру джерел як передумові розвитку науково-дослідної діяльності сучасних бібліотек. Сергій Парамонов, Senior Account Manager (John Wileyand Sons), розкрив нові можливості наукових бібліотек з інформаційними ресурсами світового рівня на прикладі відкритого контенту Wiley. Домінік Матон, Acmis Group, комерційний директор (Бельгія), представив найкращі практики створення електронного архіву на базі сканера Acmis Group EDS Alpha Gamma, що використовується для оцифровування фонду рідкісної книги в бібліотеці ОНУ імені І.І. Мечникова. Інна Юрик, директор Наукової бібліотеки Білоруського національного технічного університету (м. Мінськ), доповіла про внесок бібліотеки у формування і розвиток комфортного інформаційного середовища науки університету. Марія Павловська, керівник Бібліотеки факультету фізики, астрономії і прикладної інформатики Ягеллонського університету (Польща, Краків),зацікавила трансформацією бібліотеки в простір для освіти та культурних реалій.

Ірина Тихонкова, експерт з інформаційно-аналітичних ресурсів та навчання Clarivate Analytics (м. Київ),наголосила на ролі бібліотеки у розбудові та втіленні публікаційної стратегії установи та важливості передплати наукометричних баз Scopus і Web of Science.

Директор Наукової бібліотеки ЗНУ Ніна Чала представила у доповіді та презентації проектну діяльність наукової бібліотеки як стратегічний напрямок розвитку, як партнерську співпрацю з факультетами, студрадою, як створення привабливого середовища для студентів і викладачів. Особливу увагу викликав у присутніх електронний потенціал бібліотеки – більш ніж мільйонний електронний каталог мають тільки декілька бібліотек України. Саме він стає ресурсною базою для проектів наукової бібліотеки, пов’язаних з освітньою та науковою діяльністю ЗНУ. Грантова історія бібліотеки за останні два роки показала потенціал динамічної структури з головним месседжем – відкритість і доступність.

На секціях конференції обговорено питання впровадження УДК в умовах трансформації фондів бібліотечних установ України. Проаналізовано сучасний стан наукових досліджень університетських бібліотек України і світу, представлено інноваційні сервіси в бібліотеках ЗВО. Розглянуто сучасні методи та підходи вдосконалення науково-дослідної роботи в університеті засобами інструментарію Scopus, можливості платформи Web of Science.

Всі учасники особливо відзначили позитивну атмосферу конференції, яка подала відчуття інноваційної спрямованості майбутнього університетських бібліотек,показала високий професійний рівень виступів, захопила плідним спілкуванням, гостинністю та доброзичливістю керівників та господарів конференції.

Із презентаціями доповідей найближчим часом можна буде ознайомитися на сайтах бібліотек ім. М. Максимовича та ОНУ імені І. І. Мечникова. Матеріали Конференції будуть надруковані у Віснику Одеського національного університету «Бібліотекознавство, бібліографознавство, книгознавство».

 

Ніна Чала,

директор наукової бібліотеки ЗНУ

 

 

 

Схожі новини