Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Висловлюємо співчуття з приводу смерті відомого вченого ЗНУ Володимира Табарєва

Висловлюємо співчуття з приводу смерті відомого вченого ЗНУ Володимира Табарєва

Висловлюємо співчуття з приводу смерті  відомого вченого ЗНУ Володимира Табарєва
13.07.2018 10:10 Все Головні новини Факультети Філологічний Некролог філологічний факультет кафедра слов’янської філології

Колектив Запорізького національного університету висловлює щирі співчуття рідним, близьким і друзям видатного науковця, мудрого наставника, чудової людини Володимира Табарєва, котрий довгий час пропрацював доцентом кафедри слов’янської філології ЗНУ. Ми поділяємо вашу скорботу, адже не стало талановитої непересічної особистості, чий життєвий шлях довгі роки був нерозривно пов'язаний із Запорізьким національний університетом, Вчителя з великої літери, який слугував взірцем не лише для студентів, але й для колег, чия багаторічна наснажена працю була присвячена процвітанню й розвитку університету.

Прощання із Володимиром Захаровичем відбудеться 14 липня об 11 годині за адресою вулиця Європейська, 12.

Володимир Табарєв близько 30 років присвятив підготовці фахівців на філологічному факультеті. Чудовий знавець літератури ХХ століття, неймовірно харизматичний лектор, закоханий у свою справу. Його незмінними рисами завжди були природний аристократизм, здатність тонко відчувати саму сутність мистецтва, вміння бути вище усього дріб'язкового і повсякденного, інтелігентність та висока інтелектуальна культура – якості, які одразу зачаровували всіх, хто був із ним знайомий і неодмінно потрапляв під дію його аури, незалежно від того чи були вони колеги, студенти або просто знайомі.

Здається, він був народжений для університетських аудиторій, але одразу після закінчення інституту Володимир Захарович пропрацював кілька років у школі. Після цього він став старшим викладачем, а потім і доцентом. Читав курси літератури, спецкурси з творчості класиків, керував обласним літературним об'єднанням, був ректором Міського народного університету культури. У 1974 році, провчившись один рік в аспірантурі, Володимир Табарєв захистив кандидатську дисертацію, а в 1978 отримав звання доцента.

Надалі доля його пов'язала із Запорізьким державним педагогічним інститутом, що згодом став університетом, а потім отримав статус національного. Із перших же лекцій студенти та колеги зрозуміли, що до них прийшов ерудит, знавець літератури ХХ століття, вчений, педагог. Володимир Табарєв майстерно володів словом і вмів захопити будь-яку аудиторію, блискуче читає вірші і прозу, закоханий у свій предмет, і, що найголовніше, поважав кожного свого слухача, будь то учень, студент, колишній випускник, вчитель.

Талант Володимира Захаровича проявлявся в усьому. Він знайомив колег, а пізніше і читачів, зі своїми перекладами творів українських поетів російською мовою. Це захоплення, що стало частиною професійної діяльності, продиктоване пристрасним бажанням популяризувати творчість на той час ще маловідомих широкому колу читачів авторів. До Володимира Табарєва свого часу звернувся відомий письменник українського зарубіжжя Яр Славутич із пропозицією перекласти його твори. До роботи над художніми перекладами були залучені й студенти. Володимир Захарович першим в Україні став читати курс і проводити практикум із російсько-українського та українсько-російського художнього перекладу. Пізніше при кафедрі зарубіжної літератури була відкрита лабораторія фольклористики та художнього перекладу, якою він керував на громадських засадах.

Колеги з теплотою згадують яскраві літературні вечори, поетичні читання, задушевні розмови про літературу, ініціатором яких був Володимир Захарович. Захопленість літературою «срібної доби» знайшла своє втілення в книзі, виданій ним у співавторстві з Оленою Чугуновою, "Стихійність" Олександра Блока в контексті філософських вчень Володимира Соловйова та Фрідріха Ніцше».

Колектив Запорізького національного університету з глибокою повагою і скорботою усвідомлює, що від нас пішла талановита, славна й добра Людина!

Світла пам'ять про нього назавжди залишиться в наших серцях.