Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека презентує нові надходження

Наукова бібліотека презентує нові надходження

Наукова бібліотека презентує нові надходження
01.08.2018 09:27 Все Головні новини Університет наукова бібліотека нові надходження

До наукової бібліотеки ЗНУ останнім часом надійшли видання, що розширять джерельну базу вивчення історичних дисциплін.

Так, у збірнику «Від України до УРСР» (Київ, 2016) подано матеріали Всеукраїнської наукової конференції до 80-річчя перенесення столиці радянської України до міста Києва. Головний наголос зроблено на контроверсійних політичних аспектах змін столичного статусу Києва та Харкова від часів Української Народної Республіки до кінця 1930-х рр. Історія міста розкривається також через долі його видатних мешканців на тлі архітектурних перебудов, культурного та господарського життя.

В альбомі-каталозі «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії» (Київ, 2017), упорядником якого є Віталій Нахманович, представлено матеріали до 75-річниці трагедії Бабиного Яру. Книга висвітлює складну історію місцевості з тих часів, коли її назва стала синонімом місць вбивства, до нинішніх зусиль, що спрямовані на створення меморіального парку на честь вшанування пам’яті багатьох жертв. Щедро ілюстрована світлинами та мапами, які розкривають минуле та демонструють зміни у топографії місцевості, книга надає також зображення облич та імен жертв Бабиного Яру й тих киян, що ризикували своїм життям, рятуючи їх.

Доля етнічної групи ромів на теренах України під час нацистської окупації  висвітлюється в збірнику матеріалів науково-практичної конференції «Геноцид ромів України в період Другої світової війни: вивчення, викладання, комеморація» (Київ, 2016), яку було проведено в Києві 4 жовтня 2016 р. спільними зусиллями Українського центру вивчення історії Голокосту, Українського інституту національної пам’яті, Національного музею історії України в Другій світовій війні, Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.C. Грушевського НАН України за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та німецького фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє» (EVZ). 

Історична пам’ять людства зберігає факти, події та міфологеми. Кожне наступне покоління бажає історію переписати по-своєму, спираючись на нові факти та все по-іншому інтерпретуючи. Носії різної ідентичності подадуть різну картинку – інакше бачення подій. Актуальні теми національного дискурсу і формування етнокультурної ідентичності у ракурсі репрезентативних міфологем розглянуто у монографії Руслани Демчук «Українська ідентичність у модусі міфологем» (Київ, 2014).

Як Господь створив землю, як з'явилися на світ чоловік та жінка, як було засновано Київ, як хрестилася княгиня Ольга… Розмаїтий прадавній міфологічний світ нашого народу постає у збірці відомого письменника-українознавця Юрія Винничука «Міфи та легенди українців» (Харків, 2015).

Колектив наукової бібліотеки запрошує читачів скористатися послугами книгозбірні й нагадує, що всі види надходжень надає інформацію електронний каталог, про книги – сервіс «Нові надходження» на сайті: http://library.znu.edu.ua.

 

Наукова бібліотека

 

Схожі новини