Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Аспірант ЗНУ Олександр Надтока посів 4 місце Чемпіонату з веслування у Великобританії

09.08.2018 09:19 Все Головні новини Спорт академічне веслування чемпіонат

На чемпіонаті Європи з академічного веслування, що тривав у Глазго, аспірант ЗНУ Олександр Надтока посів 4 місце. Напередодні в складі парної четвірки наш земляк боровся за нагороди у фіналі першості старого світу.

Згодом наша команда у складі якої, крім Надтоки, Сергій Гринь, Дмитро Михай, Олександр та Іван Довгодько, впевнено стартувала, завдяки чому одразу вийшла у лідери. Позицію фаворита український квартет тримав протягом перших 500 метрів, на другому відрізку за лідерство розгорнулася боротьба між італійцями і поляками, наші йшли у першій трійці. Врешті на фінішну пряму на першій позиції вийшов італійський екіпаж, а українці і поляки здавалося б сперечаються за срібло, та ні! Буквально на останніх метрах до фінішу ми мали  несподіваний сюрприз від литовців, яким вдається випередити обидва екіпажі, та фінішувати другими! Українці та поляки перетинають фінішну позначку майже синхронно: їх розділяли майде непомітні долі секунди. І лише фотофініш показав що поляки були на кілька сотих секунди попереду. Тож в результаті драматичної розв’язки бронза дісталася збірній Польщі. А наші хлопці посіли четверте місце.

6 Великобританія 05:50.270

Нагадаємо, майстер спорту міжнародного класу, чемпіон та діючий рекордсмен світу, аспірант Запорізького національного університету Олександр Надтока у складі парної четвірки представив Україну на чемпіонат Європи з академічного веслування (Глазго, Великобританія).

Перед фіналом у складі парної четвірки, разом із Сергієм Гринем, Дмитром Михаєм, Олександром та Іваном Довгодьками, Олександр Надтока фінішував третім у своєму заїзді (05:53.160) на стадії кваліфікації. Таким чином український квартет опинився у втішному заїзді, де посів друге місце з результатом 05:45.730. Це дозволило українцям потрапити до фіналу чемпіонату Європи.

Олександр Надтока під час навчання в Запорізькому національному університеті здобув кілька вагомих перемог на міжнародному і світовому рівнях. До речі, його тренер-наставник – завідувач кафедри фізичної культури і спорту, професор Андрій Сватьєв.