Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Університет готують до нового навчального року

Університет готують до нового навчального року

16.08.2018 11:07 Все Головні новини Адміністративно-господарська частина Адміністративно-господарська частина ремонти благоустрій

Незабаром розпочнеться новий навчальний рік. Тому в ЗНУ тривають ремонтні роботи у будівлях вишу та упорядкування територій. Створення комфортних умов для навчання студентів та роботи викладачів перебуває під постійним контролем ректора ЗНУ Миколи Фролова. Це - пріоритетний напрям діяльності адміністрації вишу, зокрема його адміністративно-господарської частини, яку очолює проректор Сергій Кушнір.

Більшість запланованих на літній період завдань уже виконано, проте деякі роботи триватимуть до кінця серпня. Зокрема, велика увага цього року приділена не тільки ремонтам у корпусах, а й реконструкції внутрішніх та зовнішніх трубопроводів, облаштуванню територій студмістечка.

При цьому великий обсяг літніх робіт виконують у ЗНУ як співробітники підрядної організації, так і працівники АГЧ. Завдяки зусиллям підрядчиків, була швидко і якісно проведена реконструкція труб каналізації (близько 40 м) біля гуртожитку № 4. Треба зауважити, що при цьому відключення вони у гуртожитку тривало лише один день. Адже всі дії ремонтників були ретельно сплановані, аби якомога менше незручностей спричинити мешканцям студентського гуртожитку. У цей час тут перебувають викладачі, які задіяні у вступній кампанії, і абітурієнти, які проходять відповідні етапи вступу, та інші категорії мешканців.

Значний обсяг робіт із ремонту трубопроводу централізованого водопостачання відбувся й біля будівлі спортивно-оздоровчого комплексу ЗНУ. Так, нещодавно співробітники КП «Водоканал» провели заміну засувок і запірної арматури на трубі водопостачання, встановили водовідведення до пожарного гідранта, що розташовується на будівлі спорткомплексу. Наразі готується проект для врізки труби в центральний водогін, яка здійснюватиме постачання холодної води до будівлі. На території, де проходили ремонтні роботи, вже відновили тротуарну плитку.

Нещодавно завершилися масштабні ремонтні роботи з модернізації зовнішніх бічних стін будівлі комбінату громадського харчування університету. До цього вже було здійснено оновлення фасаду їдальні. Водночас відбуваються роботи з благоустрою прилеглих територій: вимощено нові сходинки вздовж стіни будівлі, встановлено підпорну стінку на майданчику між КГХ та студентським гуртожитком № 4, вивозиться сміття, яке залишилося після ремонтних робіт. На огороджений стіною майданчик було завезено кілька машин нового родючого ґрунту, а наступного року тут облаштують клумбу.

Нещодавно завершився комплексний ремонт четвертого поверху навчального корпусу № 6, де розташований факультет менеджменту. Тут встановили нові аудиторні та коридорні вікна, двері, підлогу вкрили лінолеумом, відремонтували та пофарбували в рожевий колір стіни, зробили навісні стелі «Армстронг» із мережею світлодіодних ламп. У коридорі та приміщеннях відбулася також заміна системи опалення й водопостачання: встановили нові енергоефективні радіатори, замінили на пластикові трубопроводи. Надалі співробітники підрядної організації продовжать працювати на п’ятому поверсі будівлі.

Нещодавно був здійснений ремонт ґанку спортивно-оздоровчого комплексу: тут відбулася реконструкція сходинок. Наразі тривають подібні ремонтні роботи на вході до навчального корпусу № 8. Окрім іншого, було проведено капітальні ремонтні роботи із заміни покрівлі їдальні університетської біостанції, яка розташовується на о. Хортиці.

Силами ремонтно-будівельної групи АГЧ ЗНУ також проводиться комплекс робіт на території студмістечка. Уже завершилась реконструкція стояка 3 блоку студентського гуртожитку № 3. Тут були замінені труби водопостачання та водовідведення, сантехніка тощо. Невдовзі планують здійснити комплексний ремонт і стояка 4 блоку.

Добігають кінця ремонтні роботи в аудиторії № 61 навчального корпусу № 1. Вона повністю переобладнана, а також здійснено заміну системи електропроводки, встановлено навісну стелю із світлодіодною панеллю тощо. Надалі приміщення буде використовуватися як зала засідань спеціалізованої вченої ради. Через це його планують обладнати комп’ютерною, звуковою та проектною мультимедійною технікою. Водночас була здійснена заміна водостічної системи на будівлі головного корпусу: встановлені труби більшого діаметру, що забезпечує кращу пропускну спроможність відведення дощових вод.

У корпусах ЗНУ тривають роботи із заміни вікон і дверей в аудиторіях, службових кімнатах, науковій бібліотеці вишу, а також – низка дрібних робіт, пов’язаних із підготовкою приміщень і територій студмістечка до нового навчального року: обладнання відкосів, пофарбування тощо. Так, за літній період на території університету було встановлено 25 нових вікон і близько десятка дверей, які сприяють збереженню тепла у приміщеннях взимку. Паралельно з тим у будівлях здійснюється заміна старих труб системи водопостачання і опалення на пластикові, улітку також було встановлено близько 50 нових радіаторів опалення.

У рамках проваджуваних у ЗНУ енергоощадних заходів також відбулися заміна ламп, лічильників, здійснено утеплення, забезпечено заходи контролю і енергоаудиту всіх господарських об’єктів університету, зокрема гуртожитків, біостанції-профілакторію на о. Хортиці тощо.

До кінця серпня робоча група ректорату, до складу якої увійдуть перший проректор Олександр Бондар, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов, проректор з АГР Сергій Кушнір та декани факультетів, має здійснити перевірку готовності університету до навчального процесу.

Олена Хлистун