Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека презентує нові книги для освітян

Наукова бібліотека презентує нові книги для освітян

13.08.2018 17:04 Все Головні новини Університет Наукова бібліотека Виставка Поповнення бібліотечного фонду

Фонд університетської бібліотеки поповнився новими навчальними посібниками, монографіями, які особливо актуальні в умовах проведення реформування системи освіти в Україні.

Автором практичних посібників «Видання підручників та навчальних посібників нового покоління» (Ужгород, 2017) та «Навчальна книга: організація і методика створення» (Ужгород, 2012) є директор Навчально-наукового інституту євроінтеграційних досліджень Ужгородського національного університету, кандидат історичних наук, доцент Іван Артьомов. У представлених виданнях автор спирається не лише на сучасні нормативні вимоги, але і на власний практичний досвід підготовки навчальних книг, які пройшли апробацію в процесі навчання студентів, отримали визнання на щорічних міжнародних виставках «Освіта та кар'єра» у 2015-2016 рр. Видання отримані завдяки книгообміну між вишами України.
У навчально-методичному посібнику Лариси Савченко «Методика використання педагогічної діагностики підвищення якості освіти майбутніх учителів» (Київ, 2014) розглянуто педагогічну діагностику як систему методів і засобів, яка створює основу для виявлення труднощів у роботі студентів, дозволяє визначити сильні та слабкі сторони їхньої підготовки до професійної педагогічної діяльності, окреслити оптимальні шляхи подальшого підвищення якості освіти майбутніх учителів у закладах вищої освіти. Наведено різні тестові завдання, педагогічні ситуації, метод «Портфоліо», веб-квест, проекти, кросворди тощо.
Доктором педагогічних наук, доцентом кафедри туризму Запорізького національного університету Лариса Безкоровайна у монографії «Професійна підготовка майбутніх фахівців з туризмознавства у вищих навчальних закладах» (Запоріжжя, 2017) на основі визначення досліджуваної підготовки як цілісної, відкритої педагогічної системи, розроблено системну модель та організаційно-педагогічні умови її реалізації з метою підвищення ефективності підготовки майбутніх фахівців. Видання отримано в дар від автора.
У навчальному посібнику Віктора Костюкевича, Оксани Шинкарук, Валентини Воронової та Ольги Борисової «Основи науково-дослідної роботи здобувачів вищої освіти за ступенями магістра та доктора філософії (спеціальність: 017 Фізична культура і спорт)» (Київ, 2017) розкрито зміст і методику науково-дослідної роботи, охарактеризовано методи наукових досліджень у фізичному вихованні та спорті, подано алгоритми написання кваліфікаційних наукових робіт.
Відомі німецькі фахівці в галузі вищої освіти Міхаель Гемпель, Штефані Вімер, Аніта Зекира у книзі «Якісне тьюторство: посібник для викладачів та керівників» (Київ, 2017) дають визначення тьюторству і розглядають шляхи його впровадження в навчальний процес з метою підвищення якості освіти у вищій школі на прикладі існуючого досвіду такої роботи у Лейпцизькому університеті (Німеччина).
Колектив наукової бібліотеки запрошує читачів скористатися послугами книгозбірні й нагадує, що інформацію про всі види надходжень щоденно надає електронний каталог, про книги – щомісяця сервіс «Нові надходження» на сайті: http://library.znu.edu.ua
Доступ до повних текстів електронної бібліотеки можна отримати в залі електронних ресурсів ( навч. корпус №2, кімн. № 126), бібліографічна інформація відкрита на сайті у розділі Е-бібліотека.

Наукова бібліотека