Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Літні ремонтні роботи завершуються до початку навчального року: численні мультимедійні аудиторії, студії та спецкласи чекають на викладачів і студентів

28.08.2018 15:07 Все Головні новини Адміністративно-господарська частина Ремонтні роботи адміністративно-господарська частина благоустрій

До початку нового навчального року залишилося кілька днів. Серед пріоритетних завдань, які ставить перед колективом вишу його керівництво, завершення ремонтних робіт у навчальних корпусах і впорядкування території студмістечка. Варто відзначити, що створення комфортних умов для навчання студентів та роботи викладачів перебуває під постійним контролем ректора ЗНУ Миколи Фролова. Тож на сьогодні цьому напрямку діяльності адміністрації вишу, зокрема його адміністративно-господарської частини, яку очолює проректор Сергій Кушнір, приділяють особливу увагу.

Оскільки успішний освітній процес вимагає потужної матеріально-технічної бази, в ЗНУ надають особливого значення сучасному мультимедійному оснащенню лабораторії. Так, завдяки цілеспрямованим зусиллям керівництва вишу в аудиторії 61 навчального корпусу №1, у якому плануються проводити засідання спеціалізованих вчених рад, не лише відбулися ремонтні роботи. Це приміщення обладнане комп’ютерною, звуковою та проектною мультимедійною технікою. Уже на початку навчального року у виші чекають на офіційне відкриття цієї студії. Варто відзначити, що «Зала європейських студій» - це робоча назва. Відтак, учасники проекту оголошують конкурс пропозицій на кращу назву студії. Сама зала буде оформлена у кольорах Європейського Союзу, вона матиме відповідну назву і табличку. А ось буде призначена для:
- проведення заходів, передбачених в рамках проектів, що реалізуються у ЗНУ (презентації, тренінги, семінари, вебінари, літні школи, навчальні заняття за модулями Жана Моне), а також доступна для проведення інших заходів, що відбуваються у ЗНУ (на додаток до існуючих актових зал та спеціалізованих аудиторій);
- прийому зарубіжних делегацій та зустрічей поважних гостей;
- захисту кандидатських і докторських дисертацій у спеціалізованих вчених радах ЗНУ;
- можливо, навіть, для проведення ректоратів та (або) Вчених рад (за визначенням ректора).
До речі, у цьому корпусі цьогоріч також був обладнаний комп’ютерний клас – аудиторія № 37. Окрім капітального ремонту, тут було встановлено нові меблі та обладнання. Крім того, в навчальному корпусі №2 в аудиторії № 414 до нового навчального року обладнали кабінет мультимедійною апаратурою. Тут розташована лабораторія історії американського варіанта англійської мови, можливість відкриття якої відкрилася після того, як доцент кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови ФІФ Олександра Головко виграла відповідний грант, дедалі якого будуть представлені на сайті згодом.
Також у навчальному корпусі №1 мультимедійне обладнання встановили в аудиторіях 36 та 55.
Окрім іншого, аби модернізувати та підвищити якість освітнього процесу, у низці аудиторій в різних корпусах ЗНУ останнім часом також встановлено мультимедійне обладнання: у другому корпусі це аудиторії 408, 423, 425; 234, 224; в третьому корпусі – 306 аудиторія, у четвертому – 328, у п’ятому – 327, 313, 202-в, 205, 207, у шостому – 403, у восьмому – 117 аудиторія.
Також в університеті значну увагу приділяють ремонтним роботам в будівлях корпусів і гуртожитків і впорядкуванню території вишу. Варто наголосити, що більшість запланованих на літній період завдань уже виконано, проте деякі роботи триватимуть до кінця серпня. Особливістю цьогорічних ремонтних робіт стала не дише плідна діяльність із ремонтних робіт у корпусах, а й реконструкції внутрішніх та зовнішніх трубопроводів, облаштуванню територій студмістечка.
Виконання такого великого обсягу літніх робіт у ЗНУ стало можливим завдяки зусиллям як співробітники підрядної організації, так і працівники АГЧ. Так, необхідні ремонтні роботи з реконструкції труб були проведені біля начального корпусу № 1. При цьому робітники впоралися в максимально стислі терміни. Вони доклали всіх зусиль, аби не порушувати режим роботи співробітників, які працюють у навчальному корпусі №1. Нагадаємо, що минулого місяця було швидко та якісно проведена реконструкція труб каналізації (близько 40 м) біля гуртожитку № 4.
Також значний обсяг робіт із ремонту трубопроводу централізованого водопостачання відбувся й біля будівлі спортивно-оздоровчого комплексу ЗНУ. Нещодавно співробітники КП «Водоканал» провели заміну засувок і запірної арматури на трубі водопостачання, встановили водовідведення до пожарного гідранта, що розташовується на будівлі спорткомплексу. Наразі готується проект для врізки труби в центральний водогін, яка здійснюватиме постачання холодної води до будівлі. На території, де проходили ремонтні роботи, вже відновили тротуарну плитку.
Цього літа значну увагу приділили й роботам із модернізації зовнішніх бічних стін будівлі комбінату громадського харчування університету. До цього вже було здійснено оновлення фасаду їдальні. Водночас відбуваються роботи з благоустрою прилеглих територій, зокрема вимостили сходинки біля комбінату, а на огороджений стіною майданчик між цією будівлею та гуртожитком № 4 було завезено кілька машин нового родючого ґрунту. Планується, що наступного року тут облаштують клумбу.
Варто згадати й про те, що нещодавно був здійснений ремонт ґанку спортивно-оздоровчого комплексу: тут відбулася реконструкція сходинок. Наразі тривають подібні ремонтні роботи на вході до навчального корпусу № 8. Окрім іншого, було проведено капітальні ремонтні роботи із заміни покрівлі їдальні університетської біостанції, яка розташовується на о. Хортиці.