Новини пресслужби ЗНУ / Новини / 400 публікацій Запорізького національного університету – на платформі Web of Science

400 публікацій Запорізького національного університету –   на платформі Web of Science
28.08.2018 13:54 Все Головні новини Наукова бібліотека Науково-дослідна частина наука платформа платформи Web of Science публікації

Запорізький національний університет входить до переліку кращих закладів вищої освіти України, яким, згідно наказу МОН України від 19.09.2018 р. № 1286, було надано відкритий доступ до найавторитетнішої у світі наукової платформи Web of Science з 13 жовтня 2017 до 30 вересня 2018 року.

За цей період станом на 01.08.2018 року, за даними статистики, науковцями ЗНУ було здійснено 2 994 користувацьких сесії та 6 157 пошукових запитів для роботи з ресурсами і сервісами платформи Web of Science.

За умовами договору компанії-постачальники послуг Elsevir (Scopus) та Clarivate Anaytics (Web of Science) упорядкували в базах профілі українських вишів, що дозволило підвищити їх рейтинги та видимість на світовій науковій карті. Відповідна робота з відбору даних для упорядкування профілю Запорізького національного університету в базах Scopus і Web of Science була виконана під керівництвом проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука директором наукової бібліотеки Ніною Чалою та начальником науково-дослідної частини Вікторією Меняйло.

Кількість наукових публікацій в Scopus і Web of Science певною мірою характеризує якість наукових результатів у зрозумілому для світового наукового товариства форматі – стверджують наукові аналітики.

Напередодні нового навчального року, наш виш черговий раз продемонстрував свій потужний науковий потенціал, а саме 24 серпня 2018 року показник кількості публікацій в Web of Science Core Collection за профілем Zaporizhzhia National University досяг 400 публікацій.

Приємно відзначити, що 2018 рік виявився для нашого колективу дещо переломним   в плані появи  у міжнародній наукометричній базі Web of Sciencе публікацій наших науковців із соціально-гуманітарних наук,зокрема Коломоєць Т. О. – із юридичних наук; Череп А. В. – з економічних наук; Шевченко Н. Ф., Клопоти Є. А. – із психологічних наук; Меняйло В. І. – із педагогічних наук; Мільчева В. І. – з історичних наук; Приходько Г. І. – із філологічних наук, Сватьєва А. В., Симоник А. В. –із фізичного виховання та спорту та ін.

Web of Science – це визнана на міжнародному рівні база даних, яка включає кращі наукові журнали. Робота з ресурсами цієї наукометричній базі значно розширює можливості сучасних вчених: основна колекція найвпливовіших видань Web of Science Core Collection надає можливість ознайомитися з найновішими дослідженнями та публікаціям. Аналітичні інструменти Journal Citation Report та Essential Science Indicators дозволяють оцінювати і порівнювати журнали, використовуючи дані цитування з більш ніж 11 000 наукових і технічних журналів від більш ніж 3 300 видавців. Використовуючи програму для роботи з бібліографією EndNote Online, можна створювати власну картотеку статей у референс-менеджері EndNote on-line. Ідентифікатор науковця ResearcherID дозволяє легко встановити, хто є автором конкретного документу, точно виміряти цитованість робіт окремих дослідників, покращує видимість публікацій автора у глобальній мережі.

Замовити тренінг для науково-педагогічних працівників і студентів або отримати індивідуальну консультацію можна в залі електронних ресурсів наукової бібліотеки (навч. корпус № 2, кімн. № 126).

Для систематизації і моніторингу публікаційної активності Запорізького національного університету науково-дослідною частиною створено електронну систему наукових публікацій (СИНАП), розташованою у розділі «НАУКА» на сайті ЗНУ. На сьогодні СИНАП нараховує вже 911 публікацій.

Запрошуємо науковців ЗНУ вчасно поповнювати базу своїми новими опублікованими працями!

Наукова бібліотека,

Науково-дослідна частина