Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У виші модернізували потужну матеріальну базу ЗНУ до початку навчального року

У виші модернізували потужну матеріальну базу ЗНУ до початку навчального року

У виші модернізували потужну матеріальну базу ЗНУ до початку навчального року
07.09.2018 11:47 Все Головні новини Адміністративно-господарська частина Адміністративно-господарська частина Ремонти Трубопровід Водопостачання Водовідведення Мультимедійні аудиторії Благоустрій

У ЗНУ вже розпочався освітній процес, підготовка до якого тривала весь літній період. Виконання робіт із ремонту та реконструкції на об’єктах студмістечка знаходиться під постійним особистим контролем ректора ЗНУ Миколи Фролова. Забезпечення комфортних умов праці для студентів та викладачів є першочерговим пріоритетом діяльності ректорату вишу та адміністративно-господарської частини.

Особливу увагу адміністрація вишу приділила цього року завершенню ремонтних робіт у навчальних корпусах і впорядкуванню територій студмістечка. У літній період над цими завданнями працювали як співробітники підрядної організації, так і працівники ремонтно-будівельної групи АГЧ.
Основний обсяг ремонтних робіт відбувся в будівлях корпусів і гуртожитків, а також на різних ділянках студентського містечка ЗНУ, де здійснили заміну підземних трубопроводів (водопостачання та водовідведення). Варто наголосити, що практично всі заплановані на літній період завдання виконані вчасно, проте деякі дрібні роботи ще триватимуть, а також продовжують реалізовуватися плани АГЧ, встановлені на осінній сезон.
Викладачів і студентів вже на початку першого навчального тижня зустріли новостворені численні мультимедійні аудиторії, студії, лабораторії та спецкласи. Аби модернізувати та підвищити якість освітнього процесу, у низці навчальних аудиторій, що розташовані в різних корпусах ЗНУ, було встановлено нові меблі й новітню техніку, мультимедійне обладнання тощо.
Так, в аудиторії № 61 навчального корпусу №1 не лише відбувся капітальний ремонт та була здійснена суттєва реконструкція цього приміщення, але й встановили сучасну комп’ютерну, акустичну та проектну техніку. Передбачається, що новостворена студія матиме багатофункціональне призначення: використовуватиметься для проведення різноманітних наукових заходів та засідань, презентацій здійснюваних в університеті проектів, тренінгів, семінарів, вебінарів, літніх шкіл, навчальних занять (модулі Жана Моне), а також може функціонувати як актова зала, де відбуватимуться засідання Вченої ради ЗНУ, ректорату, спеціалізованих вчених рад із захисту кандидатських і докторських дисертацій, або тут прийматимуть зарубіжні делегації та поважних гостей. У головному корпусі вишу цього року також був обладнаний новий комп’ютерний клас – аудиторія № 37. Окрім проведення капітального ремонту, тут встановили нові меблі й апаратуру. Також мультимедійним обладнанням облаштували аудиторії №№ 36 і 55.
В навчальному корпусі №2 до початку навчального року обладнали мультимедійні аудиторії та класи – № 224, 234, 408, 414, 423, 425. Зокрема, в аудиторії 414 розташувалася лабораторія історії американського варіанта англійської мови. Нагадаємо, реалізувати цей проект вдалося завдяки гранту, який виграла доцент кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови ФІФ Олександра Головко.
Мультимедійне обладнання також встановили: у навчальному корпусі № 3 – в аудиторії 306, у корпусі № 4 – 328, у корпусі № 5 – це 202-в, 205, 207, 327, у корпусі № 6 – 403, у корпусі № 8 – 117. Окрім цього, у літній період була здійснена низка комплексних ремонтних робіт у приміщеннях і будівлях університету.
Широкомасштабний ремонт аудиторій і коридору відбувся на четвертому поверсі навчального корпусу № 6, де розташований факультет менеджменту. Тут встановили нові аудиторні та коридорні вікна і двері, підлогу вкрили лінолеумом, відремонтували та пофарбували в рожевий колір стіни, зробили навісні стелі «Армстронг» із мережею світлодіодних ламп. Відбулася також заміна системи опалення й водопостачання: встановили нові енергоефективні радіатори, замінили на пластикові трубопроводи. Наразі співробітники підрядної організації вже розпочали працювати на п’ятому поверсі будівлі за аналогічною схемою.
Окрім іншого, фахівцями АГЧ здійснюється підготовка проекту для переобладнання за типом амфітеатру аудиторії № 214 у навчальному корпусі № 3.
У кількох корпусах ЗНУ відбулися широкомасштабні роботи із заміни вікон і склопакетів в аудиторіях, службових кімнатах, включно із науковою бібліотекою вишу, а також низка дрібних робіт, пов’язаних із обладнанням відкосів, фарбуванням та іншими оздоблювальними роботами. Так, лише в головному навчальному корпусі в різних аудиторіях було встановлено майже 30 нових металопластикових вікон. Таку саму кількість нових вікон можна побачити і в навчальному корпусі № 2, у тому числі вісім із них – у науковій бібліотеці. Й надалі тут триватиме цей процес, допоки будуть встановлені енергоощадні склопакети в усіх приміщеннях та на поверхах. У навчальному корпусі № 5 було здійснено заміну 11 вікон в аудиторіях і службових приміщеннях, а в корпусі № 6 у результаті загального ремонту поверхів їхня кількість становить 44. Це сприяє збереженню тепла в будівлях корпусів узимку.
Наразі у корпусі № 2 продовжують лагодити віконні відкоси, де були встановлені вікна, і тривають ремонтні роботи в аудиторіях. У приміщенні № 234 (факультет журналістики) буде обладнуватися за грантові кошти новинна студія (News room), також готуються здійснити комплексні ремонтні роботи й встановити нові вікна. Натомість, добігає кінця ремонт аудиторії № 326, де залишилося вкрити лаком підлогу. Вже наступного тижня тут мають розпочатися заняття студентів за графіком.
До початку нового навчального року відремонтовано ґанок спортивно-оздоровчого комплексу: тут відбулася реконструкція сходинок. Добігають кінця подібні ремонтні роботи на вході до навчального корпусу № 8, де залишилося ще відремонтувати бокові стінки сходинок.
Значну увагу влітку приділили й роботам із модернізації зовнішніх бічних стін будівлі комбінату громадського харчування університету. Водночас проходив благоустрій прилеглих територій: вимостили нові сходинки біля комбінату, а на огороджений підпірною стіною майданчик між цією будівлею та гуртожитком № 4 було завезено родючий ґрунт. Вже навесні тут планують облаштувати клумбу.
Окрім іншого, було проведено капітальні ремонтні роботи із заміни покрівлі їдальні університетської біостанції-профілакторію, яка розташовується на о. Хортиці. А в будівлі студентського гуртожитку № 3 була здійснена реконструкція стояка 2 блоку. Тут замінили труби водопостачання та водовідведення, встановили нову сантехніку тощо. Надалі планують комплексний ремонт останнього стояка, в якому ще функціонують старі металеві трубопроводи, – у 3 блоці цього гуртожитку.
Паралельно із тим улітку в будівлях вишу здійснили заміну старих труб системи водопостачання і опалення на пластикові загальним метражем – 970 м, також було встановлено понад 80 нових радіаторів опалення. У рамках проваджуваних у ЗНУ енергоощадних заходів також відбулися заміна ламп, лічильників, утеплення. Забезпечено заходи контролю та енергоаудиту всіх господарських об’єктів університету, зокрема гуртожитків, біостанції-профілакторію на о. Хортиця тощо.
Відбулися й широкомасштабні ремонтні заходи з реконструкції зовнішніх трубопроводів біля навчальних корпусів №№ 1 та 4, спортивно-оздоровчого комплексу ЗНУ, а також поряд із студентським гуртожитком № 4. Зокрема, було реконструйовано систему зовнішнього водогону, який постачає воду в навчальний корпус № 1 (ділянка між корпусом та СОК ЗНУ). А також це стосується 73 м каналізаційних труб, що здійснюють водовідведення із цього корпусу. Окрім іншого, була здійснена заміна водостічної системи на будівлі головного корпусу університету: встановлені труби більшого діаметру, що забезпечує кращу пропускну спроможність для відведення води.
Повністю завершено роботи із реконструкції системи зовнішньої каналізації біля будівлі навчального корпусу № 4 – на території господарського дворика. Тут здійснили заміну 16 м труб водовідведення.
Також значний обсяг робіт із ремонту трубопроводу централізованого водопостачання відбувся й біля будівлі СОК ЗНУ. Улітку співробітники КП «Водоканал» провели заміну засувок і запірної арматури на трубі водопостачання, встановили водовідведення до пожарного гідранта, що розташовується на будівлі спорткомплексу. Одразу після завершення ремонтних робіт на території перед спортивним корпусом відновили тротуарну плитку. Надалі планується переобладнання водогону біля спортивного корпусу за відповідним проектом. Разом із тим мають здійснити й заміну внутрішньої системи водопровідних труб у будівлі.
Була проведена й масштабна реконструкція труб каналізації (близько 40 м) біля гуртожитку № 4. Треба зазначити, що всі ці роботи здійснені швидко та якісно, аби не порушувати режиму роботи тих, хто працював улітку, зокрема приймальної комісії, а також аби забезпечити комфортне перебування абітурієнтів та супроводжуючих їх осіб на території вишу в цей період.
Також на біостанції ЗНУ (о. Хортиця) виконано роботи із заміни металевих труб системи водопостачання на пластикові – 163 м. Роботи тривають і наразі планують здійснити заміну ще близько 200 м трубопроводу. Усі вказані роботи із заміни зовнішніх трубопроводів були здійснені до кінця літнього сезону.
За підготовку господарського сектору вишу до нового навчального року відповідальні проректор з АГР Сергій Кушнір, головний інженер АГЧ Валентин Моцак, керівник навчального відділу Людмила Нестеренко, завідувач навчальної лабораторії інформаційного забезпечення освітнього процесу Наталія Кириченко та декани факультетів.
Контроль за технічним й програмним забезпеченням, підготовку серверу, комп’ютерних класів, автоматизованої системи управління до навчального року забезпечують начальник відділу технічних засобів навчання АГЧ Олександр Осадчий, керівник центру інформаційних систем та комп’ютерних технологій Руслана Шевченко.
Протягом усього літнього сезону тривали роботи з благоустрою територій студмістечка, у яких зазвичай беруть участь співробітники корпусів, які працюють під керівництвом коменданта студмістечка Армена Мхітаряна. Перевірку готовності університету до початку 2018-2019 навчального року здійснила робоча група ректорату, до складу якої увійшли перший проректор Олександр Бондар, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов, проректор з АГР Сергій Кушнір і декани факультетів.
Із 3 вересня університет розпочав повноцінний навчальний процес. Наразі тривають роботи з підготовки університету до опалювального сезону та забезпечення фінансування цієї ланки діяльності вишу.

Олена Хлистун

Схожі новини