Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ підтримав пропозицію ЗДІА про об’єднання вишів

Колектив ЗНУ підтримав пропозицію ЗДІА про об’єднання вишів

07.09.2018 16:42 Все Головні новини Університет конференція трудового колективу Колективний договір приєднання ЗДІА до ЗНУ

Сьомого вересня відбулася конференція трудового колективу Запорізького національного університету під головуванням ректора Миколи Фролова. Усього в заході взяли участь 227 зареєстрованих делегатів від трудового колективу із можливих 250 осіб. Тож, за словами голови постійно діючої мандатної комісії Вікторії Меняйло, на засіданні був кворум. А отже, усі рішення, ухвалені під час них, легітимними.

На конференцію також завітав кореспондент газети «Запорозька Січ».

Присутні на заході обрали до президії першого проректора Олександра Бондаря, голову первинної профспілкової організації ЗНУ Бориса Павловського і голову студентської ради університету Марію Пересипко.

Також на захід завітали почесні гості – ректор Запорізької державної інженерної академії Віктор Банах, перший проректор ЗДІА Сергій Воденніков і проректор з науково-педагогічної роботи Геннадій Коломоєць.

На початку заходу присутніх ознайомили з порядком денним, головним пунктом якого було питання щодо об’єднання Запорізького національного університету та Запорізької державної інженерної академії.

Ректор Микола Фролов, наголосив, що на сьогодні стратегічною метою освітньої галузі є створення на базі Запорізького національного університету і Запорізької державної інженерної академії потужного національного закладу вищої освіти, інтегрованого в європейський освітній простір. Реалізація стратегії розрахована на 2018-2021 роки. Планується реорганізувати Запорізьку державну інженерну академію (4 факультети і 23 кафедри) шляхом приєднання до Запорізького національного університету і забезпечити фінансову стабільність закладу, а також організований початок 2019-2020 навчального року за показниками набору не нижчими, ніж у 2018-2019 н.р. При цьому вкрай важливим є збереження статусу «національний», стабільного темпу роботи і динаміки розвитку.

Микола Олександрович зазначив, що це рішення вже ухвалене на вчених радах вишів (29 серпня – у ЗНУ і 31 серпня – у ЗДІА) та на зборах трудового колективу у ЗДІА 4 вересня. Отже тепер воно буде подане на розгляд Міністерства освіти і науки України.

Після обговорення перспектив, які відкриває перед університетом такий крок, та відповідей на запитання учасники конференції шляхом відкритого голосування висловили свою думку щодо об’єднання Запорізького національного університету та Запорізької державної інженерної академії. При цьому «за» проголосували 226 осіб і 1 особа утрималась.

Другим пунктом порядку денного стали «Зміни до колективного договору ЗНУ». В.о. начальника юридичного відділу Костянтин Борисов розповів присутнім про запропоновані зміни. Зокрема, йдеться про збільшення преміювання за отримання патенту на винахід чи на корисну модель. А також – про проведення заходів щодо профілактики ВІЛ/СНІДу та попередження дискримінації ВІЛ-інфікованих.

У пункті «Різне» голова студради Марія Пересипко прозвітувала про зміни до Положення «Про студентське самоврядування», які стосуються проведення виборів до органів студсамоврядування, термінів перебування на посадах його представників, вимог щодо тих, хто бере участь у виборах на ці посади тощо.

Також під час конференції трудового колективу ректор Микола Фролов виконав почесне доручення Запорізької обласної ради і вручив завідувачу кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів і економічної теорії, професору Дмитру Бабміндрі орден «За заслуги перед запорізьким краєм» ІІ ступеня. Своєю чергою, Дмитро Іванович подякував керівництву вишу й факультету за створені умови для праці і заняття плідною науковою діяльністю.

Наприкінці заходу ректор Микола Фролов подякував усім учасникам зібрання за те, що вони зробили правильний крок, проголосувавши за об’єднання ЗНУ та ЗДІА. Він наголосив, що цей день увійде в історію університету, адже це рішення – запорука подальшого активного розвитку університету, і що майбутнє – за об’єднаними вищими навчальними закладами. Він запевнив присутніх, що керівництво ЗНУ дякує їм за довіру і що, своєю чергою, адміністрація вишу зробить все від неї залежне, аби й надалі університет розвивався і процвітав.