Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники філологічного факультету взяли участь в обговоренні перебування Кобзаря в Запоріжжі

10.09.2018 09:43 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет наукова діяльність засідання круглого столу

Днями в приміщенні «Музею міста за порогами» провели засідання круглого столу, присвяченого 175-ій річниці перебування Тараса Шевченка у запорозькому краї. Студенти 2 курсу філологічного факультету з професором кафедри української літератури ЗНУ Валентиною Кравченко та співробітники Національного заповідника «Хортиця» розглядали питання популяризації теми «Шевченко і Запорожжя».

В обговоренні доповіді «Шевченкознавчі дослідження ЗНУ», виголошеній професором Валентиною Кравченко, взяли участь наукові співробітники Національного заповідника «Хортиця», вчителі навчальних закладів, студенти.

Вони наголосили, що не кожне місто може похвалитися тим, що свого часу його відвідав великий поет і художник. У серпні 1843 року Тарас Шевченко вирушив на Запорожжя. Що така подорож відбулася, свідчить лист Тараса Шевченка до Якова Кухаренка від 26 листопада 1844 року, у якому він писав: «Був я уторік на Україні – був у Межигорського Спаса. І на Хортиці, і скрізь був і все плакав… …сплюндрували нашу Україну катової віри німота з москалями, бодай вони переказилися».

Варто відзначити, що життя і творчість Тараса Шевченка вивчають студенти на 2 курсі навчання у виші, що є добрим підґрунтям для написання наукових робіт. Викладачі філологічного факультету мають велику кількість наукових розвідок про творчість Тараса Шевченка, видрукуваних у матеріалах конференцій, журналах, газетах України і далеко за її межами − Грузії, Казахстані, Німеччині, Польщі, Чехії. Створено електронний підручник «Апостол правди і науки» (Свідоцтво про реєстрацію авторського права № 68135 від 05.10.16 р.). І все це свідчить про гідний внесок викладачів ЗНУ у розбудову галузі шевченкознавства.

Філологічний факультет