Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ планується відкриття Регіонального центру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України

01.08.2008 10:16

До Запорізького національного із робочим візитом завітали Перший заступник Міністра закордонних справ Чехії Томаш Пояр, Генеральний консул Чеської Республіки у м. Донецьк Антонін Мургас і керівник Чеської неурядової організації «Ягелло-2000» Збінек Павлачек. Метою їхньої зустрічі із представниками ректорату нашого ВНЗ стало обговорення сприяння діяльності Центру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України на базі ЗНУ.

Однією з причин візиту стала рекомендація голови Громадської ліги Нато в Україні Сергія Джерга, який, побувавши в ЗНУ на цьогорічні конференції з питань євроінтеграції, порекомендував наш виш пану Павлачеку. Крім того, цей вибір зумовлений важливою роллю, яку відіграє наш університет у формуванні євроатлантичних орієнтацій студентської молоді регіону. Протягом останніх двох років співробітники ЗНУ провели низку заходів, спрямованих на демонстрацію взаємовигідності євроатлантичної інтеграції перш за все у соціальній, гуманітарній та економічній сферах.
Саме про це йшлося під час розмови гостей університету з проректором з навчально-педагогічної роботи, професором Федором Турченком. Також під час зустрічі зацікавлені сторони сформували провідну мету діяльності Центру: сприяння вивченню історії політики, культури європейських країн, процесів європейської та євроатлантичної інтеграції, проведенню наукових досліджень і розвитку просвітницької діяльності у питаннях європейської інтеграції задля формування неупередженої громадської думки. Представники адміністрації ЗНУ та гості ВНЗ також обговорили основні напрями роботи та формати діяльності Регіонального центру. Це, зокрема, організація та проведення конференцій, симпозіумів, відкритих лекцій, семінарів, тренінгів, вікторин, презентацій тощо; реформування існуючих навчальних програм суспільно-гуманітарного циклу з метою залучення до них об’єктивних даних про НАТО. Також мова йшла про підготовку навчально-методичних рекомендацій щодо вивчення у вищих і середніх навчальних закладах питань євроатлантичної інтеграції, укладення підручників, навчально-методичних посібників та рекомендацій для методичного забезпечення модулів "Світова та європейська інтеграція", "Національна безпека України". У подальших планах організаторів Центру всебічна взаємодія з національними та іноземними громадськими організаціями з питань європейської та євроатлантичної інтеграції; залучення до співробітництва органів державної влади та міського самоврядування, неурядових організацій, інших ВНЗ; запрошення представників дипломатичних місій, організація їх зустрічей зі студентами.
На завершення свого візиту Міністр закордонних справ Чехії Томаш Пояр відзначив, що серд пріоритетів його країни є поглиблення відносин із Україною та вибір найпростішого шляху до європейської інтеграції. Одним із перших кроків на цьому шляху є відкриття консульства в Донецьку, але відвідання ЗНУ теж не менш важливе для подальшої співпраці між нашими країнами. У найближчих планах наших чеських партнерів – у наступному році виступити співорганізаторами конференції на базі Запорізького національного. Можливо, вона буде присвячена аналізу соціально-економічної інтеграції на східноєвропейському регіоні.