Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники юридичного факультету взяли участь у розробленні Концепції розвитку правничої освіти

Представники юридичного факультету взяли участь у розробленні Концепції розвитку правничої освіти

Представники юридичного факультету взяли участь у розробленні Концепції розвитку правничої освіти
26.09.2018 11:07 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет наукова діяльність Концепції розвитку юридичної освіти

Двадцять п’ятого-двадцять шостого вересня, за ініціативи Міністерства освіти і науки України, у рамках ІІ Харківського міжнародного юридичного форуму на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого відбулися виїзне засідання робочої групи з розроблення Концепції розвитку юридичної освіти під головуванням Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич. У заході взяли участь представники юридичного факультету ЗНУ.

Співорганізаторами заходу виступили Міністерство юстиції України, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми  «Нове правосуддя».

На заході юридичний факультет Запорізького національного університету представляла досить велика делегація. Її члени якої не тільки взяли участь у підготовці проекту Концепції, а також активно долучилися до загального обговоренні та напрацюванні рекомендацій та вироблення плану дій.

Під час обговорення документу заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич зосередив увагу присутніх на потребах та викликах реформування юридичної освіти в Україні. Член Вищої ради правосуддя Андрій Бойко зупинився на основних положеннях проекту Концепції розвитку юридичної освіти в Україні, підсумках вивчення іноземного досвіду вирішення цього питання. Також він розглянув пріоритетні напрямки подальших зусиль держави у напрямку практичної реалізації напрацювань діяльності робочої групи із підготовки проекту Концепції.

У заході взяли участь члени робочої групи з підготовки проекту відповідної Концепції, а також представники провідних закладів вищої освіти, наукових установ, юридичних фірм, правоохоронних органів та установ юстиції України, а також юристи-практики із зарубіжних держави. Зацікавленість також викликало засідання круглого столу на тему «Єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ) як передумова доступу до правничої професії: зарубіжний досвід та способи впровадження в Україні». Захід проходив під головуванням заступника Міністра освіти і науки України Юрія Решкевича. У ньому взяли участь Державний експерт експертної групи з правової освіти Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції України Ольга Осінська та керівник Програми (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя» Девід Вон.

Під час засідання Головний стратег та директор з адміністрування Національної конференції екзаменаторів іспиту на доступ до правничої професії (США, Медісон) Келлі Еарлі та доктор права, голова департаменту міжнародних зв’язків Міністерства юстиції північного Рейну-Вестфалії, суддя у відставці Регіонального суду Дюссельдорфу (Німеччина, Дюссельдорф) Міхаель Шольц поділилися досвідом своїх країн стосовно наявної системи іспитів на доступ до правничої професії. Вони висвітили питання передумов, факторів успіху, дизайну, організації й адміністрування таких іспитів в США та Німеччині.

Можливості запровадження єдиного державного кваліфікаційного іспиту в Україні розглянув член Вищої ради правосуддя, голова підкомісії Міністерства освіти і науки України по напрацюванню стандартів вищої освіти за спеціальністю «Право», член робочої групи Міністерства освіти і науки України з реформування юридичної освіти Андрій Бойко. Презентував проект Порядку атестації осіб, які здобувають ступінь магістра, у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту, генеральний директор Директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України Олег Шаров.

Представники юридичного факультету ЗНУ оцінили свою участь у заході як важливу для розуміння процесів, що відбуваються в освітянській галузі та як внесок запорізьких науковців у підготовку правників нової генерації.

 

Юридичний факультет

Схожі новини