Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ відвідав відомий журналіст Андрій Куликов

ЗНУ відвідав відомий журналіст Андрій Куликов

ЗНУ відвідав відомий журналіст Андрій Куликов
28.09.2018 14:07 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики освітній процес візит

Двадцять сьомого вересня ЗНУ відвідав почесний гість факультету журналістики – голова правління «Громадського радіо», голова Всеукраїнської громадської організації «Комісія з журналістської етики», радіо- і телеведучий, медіа-експерт, медіа-тренер Андрій Куликов. Участь у спілкуванні із знаним фахівцем взяли: ректор Микола Фролов, декан факультету журналістики Віктор Костюк, старший викладач кафедри журналістики Юрій Ботнер, доценти Наталія Тяпкіна, Ірина Бондаренко, Алла Тернова та інші, а також – майбутні журналісти, студенти різних курсів.

Перед заходом ректор ЗНУ Микола Фролов зустрівся із журналістом Андрієм Куліковим та деканом Віктором Костюком і старшим викладачем кафедри журналістики Юрієм Ботнером, щоб обговорити важливі поточні питання розвитку галузі, окреслити чимало перспектив факультету журналістики як провідного осередку регіону, котрий готує фахівців за відповідним профілем.

Під час зустрічі зі студентами й викладачами декан факультету журналістики Віктор Костюк представив гостя присутнім та окреслив формат зустрічі, який передбачав, зокрема запитання від аудиторії.

Варто відзначити, що, завдяки спілкуванню із відомими фахівцями з журналістики, студенти ЗНУ отримують можливість дізнатись про специфіку майбутньої професії та опановувати досвід своїх старших колег. А головне – вони можуть сформувати вже на початку своєї професійної кар’єри певні морально-етичні принципи, якими має керуватися у своїй діяльності справжній журналіст. 

І цього разу під час зустрічі з молоддю Андрій Куликов ділився своїми думками з учасниками заходу щодо політичної ситуації в Україні і, зокрема, на Донбасі, а також розповів про специфіку роботи представників мас-медіа в умовах інформаційної війни. Насамперед, на його думку, реальна українська журналістика має подавати правдиву, достовірну інформацію. А увесь національний інформаційний продукт має бути високоякісним і високопрофесійним – як у галузі мас-медіа, так і у галузях культури й пропаганди.

При цьому кожен журналіст повинен бути принципово чесним і відповідальним перед суспільством, дотримуватися професійних стандартів журналістської етики, адже її порушення викликають недовіру людей до засобів масової інформації. Дотримуватися стандартів громадської журналістики конче важливо як у період війни, так і під час розбудови демократичного громадянського суспільства, хоча це й досить складно, адже в Україні не так багато некомерційних, справді незалежних ЗМІ.

Також Андрій Куликов у розмові зі студентами факультету журналістики підкреслив, що молоді фахівці, аналізуючи будь-яку інформацію щодо суспільно-політичних процесів в країні, мають залишати простір для сумніву, а ще намагатися зрозуміти тих, хто має іншу думку. Перераховуючи засади громадської журналістики він наголосив: «Ми працюємо для аудиторії, як для самих себе, враховуючи той факт, що самі залишаємося споживачами інформації».

Молодим журналістам фахівець дав також установу, аби ті намагалися ставити співрозмовникам такі запитання, які були б цікаві суспільству і мали б розкривати суть, а не просто перераховувати цифри та факти. Надалі він окреслив напрямки діяльності очолюваної ним редакції і першочергові завдання, які виконує громадська журналістика: підготовка і подання якісної інформації, виховання аудиторії, а ще – формування розумного й відповідального політика, який має розуміти той факт, що в його діяльності зацікавлений передусім той журналіст, який ставить «незручні запитання». Така співпраця дозволяє побачити як негативні, так і позитивні явища у розвитку суспільства, і, відповідно, отримати можливість впливати на ці процеси. 

Наприкінці заходу викладачі та студенти мали можливість поставити гостю запитання, які їх хвилюють. Їх цікавила думка гостя про ставлення громадської журналістики до цензури та заборони на певні матеріали, формування медіаграмотності та медіакультури у суспільстві. Також під час діалогу доповідача з аудиторією йшлося про стандарти журналістської діяльності під час війни й у мирний період, про об’єктивність та суб’єктивність у журналістиці, про діяльність Комісії з журналістської етики тощо.

Фотогалерея:

https://www.facebook.com/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2229650093731038

Олена Хлистун

 

 

 

 

 

Схожі новини