Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Учені ЗНУ - серед учасників Міжнародного книжкового фестивалю Book Space

Учені ЗНУ - серед учасників Міжнародного книжкового фестивалю Book Space

02.10.2018 08:58 Все Головні новини Університет наукова діяльність історичний факультет Міжнародний книжковий фестиваль Book Space

Науковці Запорізького національного університету взяли участь у Міжнародному книжковому фестивалі Book Space 2018, який цього року вперше проходив у м. Дніпрі в рамках програми Бориса Філатова «Культурна столиця».

Зокрема, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук взяв участь у презентації українського та американського історика, професора української історії в Гарвардському університеті, який свого часу закінчив Дніпропетровський національний університет ім. Олеся Гончара, Сергія Плохія. Геннадій Миколайович відзначив, що на сьогодні Сергій Плохій займається дослідженням ранньомодерної та модерної історії України та Східної Європи, а також політичною та культурною історією Холодної війни. Саме тому таке спілкування із закордонним колегою має неабияке значення для українських істориків.

Крім того, у рамках книжкового фестивалю проходив науковий конкурс на історичну тематику. Серед його учасників гідно презентували свій виш викладачі історичного факультету – декан історичного факультету, професор кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Володимир Мільчев і професор кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Олександр Давлєтов. Їхні наукові розвідки представники журі відзначили позитивними відгуками.

Варто відзначити, що під час фестивалю відвідувачі мали змогу поспілкуватися із письменниками, журналістами та істориками, зокрема, зі США, Німеччини, Франції, Польщі та Данії. Головна особливість фестивалю полягала в тому, що до програми увійшли не лише літературні, а й соціальні дискусії. Основною темою Book Space-2018 обрали різні прояви трансформацій.

Основні локації фестивалю облаштували поблизу обласної адміністрації. До них увійшли Mediaprostir, павільйони книжкового ярмарку, дитяча зона. Відвідувачі заходу мали можливість зустрітися з відомими авторами, наприклад з Іреною Карпою, Оксаною Забужко та іншими.

Розповідаючи про участь представників вишу у книжковому фестивалі, Геннадій Васильчук відзначив корисність таких заходів як для пожвавлення культурного життя в регіонах країни, так і для популяризації читання, науки й вищої освіти серед відвідувачів.

Нагадаємо, що 26-28 жовтня в Запоріжжі уже вчетверте проходитиме Запорізька книжкова толока. Серед її учасників, волонтерів і відвідувачів, традиційно, – чимало викладачів, співробітників, студентів і випускників ЗНУ.

Таміла Тарасенко