Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ долучився до проекту QUAERE «Система забезпечення якості освіти в Україні: розвиток на основі ENQA стандартів та рекомендацій»

02.10.2018 10:21 Все Головні новини Якість освіти МОН України відділ моніторингу якості освіти і ліцензування

У контексті вдосконалення системи якості вищої освіти Запорізький національний університет долучається до заходів і проектів всеукраїнського рівня, що пов’язані з розвитком системи якості як на внутрішньому, так і зовнішньому рівнях.

7 вересня 2018 р. у приміщенні Міністерства освіти і науки України відбулося підсумкове засідання в рамках проекту QUAERE «Система забезпечення якості освіти в Україні: розвиток на основі ENQA стандартів та рекомендацій», що фінансується Європейським Союзом в рамках програми Erasmus+.

У заході взяли участь провідні університети України, Польщі, Німеччини, Нідерландів, а також Німецьке незалежне агентство зовнішньої оцінки та акредитації (ASIIN), Українська асоціація студентського самоврядування та Міністерство освіти і науки України. Представником нашого вишу була Марина Томченко, начальник відділу моніторингу якості освіти і ліцензування.

У вітальному слові заступник міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич наголосив на актуальності забезпечення якості вищої освіти в закладах вищої освіти України, а Володимир Луговий, експерт HERE team, звернув увагу присутніх на можливості взяти участь у відкритому конкурсі з формування членів Національного Агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО), який стартує з 1 жовтня 2018 р.

Організатори проекту QUAERE поділилися із присутніми досвідом акредитації відповідно до Європейських стандартів, розповіли про вимоги до інституційної акредитації, про роль експертів у процесі акредитації, про участь стейкхолдерів у процесі оцінювання, про залучення роботодавців та студентів до оцінювання освітніх програм та надали низку рекомендації щодо удосконалення внутрішніх систем забезпечення якості освіти для ЗВО України.

На завершення, координатор проекту Маріуш Мазуркевич розповів про плани проекту QUAERE на 2018/2019 роки.

Більш детально з напрацюваннями проекту можна ознайомитися за посиланням: http://projects.lnu.edu.ua/quaere/

За словами проректора з науково-педагогічної роботи Юрія Каганова, для університету наразі одним із пріоритетних завдань є вдосконалення і модернізація існуючих заходів, процедур і механізмів для забезпечення цілісної системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти. З урахуванням цього Вченою радою університету 25 вересня 2018 р. було ухвалено відповідні рішення, пов’язані із запровадженням оцінювання студентами якості викладання навчальних дисциплін, впровадженням рейтингів кафедр і науково-педагогічних працівників університету, проведенням соціологічних досліджень щодо якості освітнього процесу, створенням репозитарію кваліфікаційних робіт студентів, вдосконаленням системи перегляду і оновлення освітніх програм, модернізацією інформаційних систем управління університетом, затвердженням, за погодженням зі студентським самоврядуванням, Кодексу академічної доброчесності та ін. Під час реалізації цих та інших елементів для колективу університету важливою є гармонізація власного досвіду з кращими європейськими практиками, особливо в умовах формування НАЗЯВО та розбудовою системи зовнішнього забезпечення якості вищої освіти.