Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ розпочали свою діяльність підготовчі курси для абітурієнтів

У ЗНУ розпочали свою діяльність підготовчі курси для абітурієнтів

02.10.2018 14:18 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування Підготовчі курси вступ - 2019

Першого жовтня у ЗНУ відбулися установчі збори для слухачів підготовчих курсів. Їхніми учасниками стали як самі майбутні абітурієнти університету – це близько двохсот осіб, так і їхні батьки.

Під час заходу до них звернулися проектор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів, фахівець цього відділу Олена Алмханна, викладачі предметів підготовчих курсів. Вони розповіли присутнім на зборах про організацію роботи і підготовку випускників шкіл до складання зовнішнього незалежного оцінювання.

Варто відзначити, що напередодні заходу відбулася робоча нарада із фахівцями вишу, які задіяні в роботі підготовчих курсів. Її провів проректор Олександр Гура. Під час зустрічі йшлося про готовність вишу до початку занять із абітурієнтами та про організаційні моменти діяльності курсів. Учасники обговорили складання графіку занять, формування груп відповідно до спеціальностей, наповнення системи дистанційного навчання Moodle ZNU, оновлення програм і навчальних матеріалів, організацію контролю якості навчання, можливості надання додаткових балів для слухачів курсів за результатами підсумкового контролю тощо.

Звертаючись безпосередньо до учасників зібрання, представники адміністрації вишу і відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування зосередилися на основних питаннях підготовки абітурієнтів до вступної кампанії 2019 року, а також представили викладачів-предметників, які будуть проводити заняття із слухачами підготовчих курсів: українознавців Тетяну Іванець і Вікторію Лякун, з фізики – Наталію Тихонську, з біології – Вікторію Яранцеву та інших.

Під час знайомства із абітурієнтами ЗНУ Олександр Гура підкреслив: «Без сумніву, обираючи наш виш, ви зробили правильний вибір! Адже ЗНУ як провідний заклад вищої освіти нашого регіону надає, окрім основної сучасної професії, багато пріоритетів і додаткових можливостей – від курсів іноземних мов різного рівня до здобуття одразу кількох спеціальностей, які можливо опановувати паралельно, або подвійного диплому – на базі ЗНУ та іноземного вишу»

Своєю чергою, Галина Микитів визначила головні завдання, які мають бути вирішені під час підготовки до ЗНО і вступу-2019. Основним із них є підготовка до успішного проходження зовнішнього незалежного тестування, реєстрація на яке триватиме з 5 лютого до 25 березня наступного року, а основна сесія ЗНО проходитиме з 21 травня по 13 червня. Подробиці за покликанням: http://testportal.gov.ua/2018/10/01/vyznacheno-terminy-provedennya-zno-2019/

Нагадала вона й про можливість пройти безкоштовні пробні тестування, які щороку проводяться на базі вишу. Увагу слухачів курсів також звернули на той факт, що підготовка абітурієнтів здійснюється відповідно до програм ЗНО, визначених МОН України. При цьому для молоді викладатимуть предмети висококваліфіковані педагоги і науковці, які працюють на кафедрах вишу. Для занять в університеті створені всі можливості із залученням інноваційних технологій: від електронної бази дистанційного навчання Moodle, ключ доступу до якої отримає кожен учасник, до користування мультимедійними та іншими спеціалізованими аудиторіями, залою, хореографічним класом, художніми майстернями – для творчих спеціальностей тощо.

Ресурси наукової бібліотеки університету також дозволяють слухачам курсів користуватися величезною базою навчальної літератури, у тому числі електронної. Були також обговорені й інші організаційні моменти щодо роботи підготовчих курсів: формування груп, розклад занять, який розмішено на дошці біля кабінету № 204 (навчальний корпус № 2).

Фахівці відділу розповіли і про систему поточного і підсумкового контролів, відповідно до яких випускники курсів отримають сертифікати, а також – додаткові бали, які передбачені на природничі та математичні профілі. Окрім іншого, учасники зібрання отримали відповіді на хвилюючі їх запитання. Після завершення офіційної частини учасники підготовчих курсів розійшлися по аудиторіях, де за розкладом вже цього дня для них розпочалися перші заняття з відповідних предметів.

Уже після початку нового року для абітурієнтів ЗНУ планують провести День відкритих дверей, під час якого будуть оголошені нові правила вступу. А вже зараз усі охочі отримати інформацію щодо підготовчих курсів у ЗНУ і майбутньої вступної кампанії можуть звертатися до фахівців відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування: навчальний корпус № 2, кім. 204, тел. 289-12-96.

Нагадаємо, що для майбутніх абітурієнтів буде корисним під час підготовки до вступної кампанії та ЗНО переглянути сайт ЗНУ, зокрема розділи «Абітурієнту», і ті, які присвячені діяльності відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, приймальної комісії, а також – слідкувати за новинами вишу тощо.

Фотогалерея:

Олена Хлистун