Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорили питання впровадження антиплагіатної перевірки

У ЗНУ обговорили питання впровадження антиплагіатної перевірки

08.10.2018 09:20 Все Головні новини Університет Кодекс академічної доброчесності наука спеціалізовані вчені ради антиплагіатні перевірки

П’ятого жовтня в Запорізькому національному університеті відбулася нарада, присвячена питанням академічної доброчесності, за участю проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука, проректора з науково-педагогічної роботи Юрія Каганова, голів, вчених і технічних секретарів спеціалізованих вчених рад та представників наукової бібліотеки ЗНУ.

Під час наради присутні звернули увагу на обов’язкове запровадження в практику експертизи наукових робіт Рекомендацій щодо запобігання академічному плагіату та його виявлення в наукових роботах (лист МОН від 15.08.2018 р. № 1/11-8681).

Міністерство освіти і науки України прагне надати вишам якнайбільше можливостей для викорінення академічної недоброчесності. Завдяки Меморандуму, який МОН України підписало з компанією «Антиплагіат», стало можливим для закладів вищої освіти отримати безкоштовний доступ до одного з сучасних сервісів перевірки наукових робіт на плагіат.

Запорізьким національним університетом укладено Договір про співпрацю з компанією «Антиплагіат». Документ передбачає вільний доступ до сервісу Unicheck (https://unicheck.com/), завдяки якому спеціалізовані вчені ради зможуть безкоштовно перевіряти дисертації, що надходять на розгляд, а редколегії фахових видань матимуть можливість перевіряти статті на предмет несанкціонованих текстових запозичень.

Директор компанії ТОВ «Антиплагіат» Андрій Сідляренко влітку цього року презентував сервіс онлайн-пошуку плагіату Unicheck на тренінгу для науковців ЗНУ.

Координаційні та технічні питання організації доступу до сервісу Unicheck покладено на наукову бібліотеку ЗНУ. Скористатися перевагами сервісу з антиплагіатних перевірок науковці зможуть уже найближчими днями.

Наприкінці зібрання проректори Геннадій Васильчук і Юрій Каганов відповіли на питання голів спеціалізованих вчених рад щодо забезпечення дотримання академічної доброчесності науковцями університету та здобувачами вищої освіти.

У контексті створення і забезпечення функціонування ефективної системи запобігання та виявлення академічного плагіату розроблено та буде презентовано на найближчому засіданні Вченої ради, після погодження зі студентським самоврядуванням, Кодекс академічної доброчесності Запорізького національного університету.