Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Співробітники Інституту усної історії при історичному факультеті ЗНУ зафіксували спогади свідків Голокосту в Гуляйпільському районі

08.10.2018 14:35 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет наукова діяльність Інститут усної історії експедиція

Наприкінці минулого тижня історичний факультет Запорізького національного університету, Запорізьке наукове товариство ім. Я. Новицького та його гуляйпільське відділення у рамках всеукраїнського проекту «Голоси трагедії на мапі історії» провели експедиція в м. Гуляйполі, с. Новозлатопіль Гуляйпільського району та с. Федорівка Пологівського району. Метою поїздки стало фіксування усних спогадів очевидців Другої світової війни.

Основний акцент під час опитувань робився на питаннях місцевих реалій Голокосту. Опитані громадяни 1927-29 рр. народження в деталях згадували подробиці життя в місті та районі під час німецької окупації 1941-43 рр. переслідувань представників єврейської нації та страшні подробиці розстрілів.

Учасникам експедиції вдалося зафіксувати унікальні факти та рефлексії живих свідків трагічних подій, що в подальшому будуть заархівовані та використовуватимуться науковцями.

Експедиція проходила під керівництвом доцента кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Сергія Білівненка, за участю голови гуляйпільського відділення товариства Сергія Звілінського.

Науковці ЗНУ дякують за сприяння місцевим активістам товариства, зокрема Людмилі Чучко.

Фотогалерея:

Історичний факультет