Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ стартував Кубок України з боксу

У ЗНУ стартував Кубок України з боксу

10.10.2018 14:20 Все Головні новини Чемпіонат України з боксу

9 жовтня у Запорізькому національному університеті на базі Спортивно-оздоровчого комплексу ЗНУ розпочались змагання за Кубок України з боксу серед чоловіків у різних вагових категоріях за участю  провідних спортсменів з 22 областей України.

За словами організаторів чемпіонату, який проходить в рамках 42-го турніру з боксу, присвяченого визволенню Запоріжжя від фашистських загарбників і пам’яті Героя Радянського Союзу Миколи Яценка, буде тривати до 14 жовтня.

Це перші змагання такого рівня з боксу в Запоріжжі, які проводяться за підтримки Міністерства молоді та спорту України,  виконавчого комітету Запорізької міської ради, Федерації боксу України, Запорізької міської федерації боксу, Запорізького обласного осередку Федерації боксу України, Української ліги боксерських клубів та Спортивного клубу «Хорта».

Серед учасників чемпіонату були і майстри спорту міжнародного класу, переможці і призери чемпіонатів Європи, міжнародних турнірів, майстри спорту України, призери і переможці чемпіонатів і Кубку України, а також учасники чемпіонатів світу. Запорізьку область представляли троє спортсменів.

На ці змагання завітали і представники керівництва нашого регіону, адміністрації вишу та відомі спортсмени. Чемпіонат відкрили почесні гості, серед яких були: голова оргкомітету змагань, почесний президент Запорізької федерації боксу, голова спортивного  товариства «Бойові рукавички» Ошан Беладзе, керуючий справами виконавчого апарату Запорізької облради Володимир Подорожко, заступник Запорізького міського голови Анатолій Пустоваров, заступник начальника Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Владислав Ковпак, директор обласної школи вищої спортивної майстерності Олексій Гацуля, голова Запорізького обласного відділення НОК України Володимир Лобанов, державний тренер України з боксу Юрій Шевчук, генеральний секретар Федерації боксу України Ілля Гурович, проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук, віце-президент Запорізького обласного осередку Федерації боксу України Руслан Щербина, президент міської федерації боксу Володимир Сосуновський

Почесні гості звернулись до всіх учасників змагань зі словами привітання та побажали їм безкомпромісної боротьби, чесного і справедливого суддівства та перемоги найсильнішому. Так, Володимир Подорожко висловив переконання, що українська школа боксу переживає відродження, тому молодому поколінню він побажав показати найкращі спортивні якості та реалізовувати свої таланти. Владислав Ковпак наголосив, що в Запоріжжі вперше проводяться змагання такого рівня і тут необхідно всім спортсменам продемонструвати силу духу і витривалість.  Подякував організаторам змагань за проведення цього турніру і розвиток молодіжного спорту Анатолій Пустоваров, який вручив медаль за особистий внесок в розвиток міста Запоріжжя Ошану Беладзе. А Юрій Шевчук вручив Ошану Беладзе  почесну грамоту за вагомий внесок в розвиток боксу в Україні.

В свою чергу, Геннадій Васильчук відзначив, що проведення цих змагань в стінах ЗНУ - це чудова можливість об’єднати велику кількість людей, які підтримують і працюють над розвитком українського спорту, адже цей чемпіонат – це ще один крок до розвитку спорту і боксу в Україні. «Керівництво університету завжди буде підтримувати розвиток спорту і здорового способу життя та виховання нових спортивних зірок і олімпійців, яких серед випускників вишу є досить багато», - наголосив він. Також Геннадій Миколайович побажав всім учасникам бути вірними основним принципам спорту, продемонструвати спортивну реакцію впевненість і прагнення до перемоги.

Відзначимо, що в чемпіонаті взяли участь близько 150  молодих і перспективних боксерів  з різних міст України, які зустрілись на рингу у ЗНУ та продемонстрували високий рівень підготовки, мужність і спортивні навички.

На початку урочистої частини відкриття чемпіонату відбувся парад учасників з різних областей України, після якого всі учасники та гості прослухали гімн України та вшанували хвилиною мовчання пам’ять Заслуженого тренера України, Заслуженого працівника фізичної культури і спорту України, віце-президента федерації боксу Запорізької області, почесного громадянина м. Запоріжжя  Юрія Беладзе. Крім того, учасники змагань виконали почесну місію покладання квітів до пам’ятника Героя Радянського Союзу Миколи Яценка.  Також під час відкриття для всіх гостей та учасників змагань виступали  вихованці вокальної студії «Арт-стайл» та запорізької школи «Спас», які продемонстрували свої таланти та здібності.

Під час чемпіонату за боями слідкували та виносили суддівські рішення професійні рефері, а очолили суддівську колегію головний суддя змагань Петро Яцик,  заступник головного судді Дмитро Лазарев,  головний секретар змагань Дмитро Дубров та голова журі Анатолій Золотар.

За словами організаторів, даний турнір проводиться з метою популяризації і розвитку боксу, а також залучення молоді до занять спортом. Зокрема, старший тренер СК «Бойові рукавички» Артур Беладзе відзначив, що ці змагання – це можливість отримати спортивний досвід, підвищити кваліфікацію і підготуватись до чемпіонату України з боксу, який стартує через місяць, а також до участі у європейських змаганнях. Також він наголосив, що склад учасників є доволі сильний, вони пройшли юніорську школу боксу і можуть показати гарні результати. Тому на всіх очікує конкурентна боротьба і видовищні бої.

Нагадаємо, що після закінчення змагань кращі спортсмени всіх вагових категорій будуть нагороджені кубками, медалями і грамотами.

Фотогалерея:

Олена Переверзєва