Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Представники вишу взяли участь у мітингу з нагоди визволення Запоріжжя від фашистських загарбників та Дня захисника України

Представники вишу взяли участь у мітингу  з нагоди визволення  Запоріжжя від фашистських загарбників та Дня захисника України
11.10.2018 13:14 Все Головні новини Мітинг біля танку

11 жовтня представники керівництва та студентства Запорізького національного університету взяли участь у святковому мітингу, присвяченому 75 річниці з дня визволення міста Запоріжжя від фашистських загарбників та українському святу -Дню захисника України.

Мітинг традиційно проходив біля пам’ятника танковому екіпажу Героя Радянського Союзу Миколи Яценка. Привітати ветеранів з цим великим святом прийшли представники органів місцевого самоврядування та районної адміністрації, члени Спілки ветеранів, співробітники установ, підприємств та організацій Олександрівського району, викладачі, представники студентської молоді Запоріжжя та учні районних закладів освіти.

Запорізький національний університет на мітингу представляли проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, представники Відділу виховної роботи -  начальник відділу Світлана Кондратенко  і фахівець відділу Світлана Мінаєва, голова ради ветеранів ЗНУ Галина Шабардіна, а також студентство біологічного факультету, факультету соціології і управління та факультету фізичного виховання.

Із святом ветеранів привітав голова районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району Валерій Мостовий. Він  висловив глибоку пошану захисникам  і ветеранам за визволення і відродження нашого міста, закликавши пам’ятати цей подвиг та побажавши всім добра, щастя, здоров’я, злагоди і миру.

Також до учасників мітингу звернулася  депутат Запорізької міської ради Ніна Гурська, яка  висловила подяку ветеранам за їх мужність і героїзм  під час визволення нашого міста від фашистських загарбників та приклад справжньої любові до своєї землі.

Від імені депутатського корпусу та колективу ЗНУ до учасників мітингу звернувся депутат Запорізької міської ради, проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук. Він привітав ветеранів та тих, хто захищає кордони держави чи готується бути захисником, а також всіх патріотів країни, побажавши всім щастя, наснаги, здоров’я і витривалості.

Участь у цьому заході взяв і настоятель Покровського  собору, отець Олег. Він зазначив, що подвиг ветеранів житиме вічно, бо історія визволення міста сповнена прикладами вищого героїзму та відданості. Невипадковим і знаковим, на його думку, є і той факт, що звільнення Запоріжжя відбулось саме в день Покрови Пресвятої Богородиці, яка і оберігає нашу землю від всіх негараздів. Також він звернувся до всіх із настановою любити і цінувати Батьківщину, жити у мирі та любові.

До привітань приєдналися і представники учасників АТО та ветерани війни, зокрема, голова Олександрівської районної організації ветеранів війни Іван Трофимович та військовослужбовець 55 артилерійської бригади Дмитро Очкасов.  Звертаючись до учасників мітингу, вони побажали всім здоров’я, довголіття, чистого неба над головою та висловили переконання, що славетні подвиги і традиції наших дідів та прадідів будуть і далі передаватись із покоління в покоління.

Під час урочистого мітингу лунали слова вдячності, ветеранам дарували квіти та висловлювали повагу. Учні шкіл району підготували для ветеранів віршовані та пісенні привітання, а пам'ять усіх загиблих у війні героїв було  вшановано хвилиною мовчання.

Після завершення урочистого мітингу представники ЗНУ разом з усіма учасниками  поклали квіти до пам’ятника танковому екіпажу Героя Радянського Союзу лейтенанта М.Я.Яценка.

Олена Переверзєва