Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорили створення Паспорта безпеки Запорізької області

У ЗНУ обговорили створення Паспорта безпеки Запорізької області

11.10.2018 15:36 Все Головні новини Університет круглий стіл візит Паспорт безпеки Запорізької області

Одинадцятого жовтня на базі Запорізького національного університету відбулося засідання круглого столу, присвячене створенню паспорта безпеки Запорізької області. Експертами під час заходу виступили викладачі, співробітники та випускники вишу, а ініціаторами його проведення стали співробітники Національного інституту стратегічних досліджень.

Під час перебування у виші вони зустрілися з проректором з наукової роботи Геннадієм Васильчуком, а також провели обговорення рівня безпеки в Запорізькій області, у якому взяли участь науковці та громадські діячі – представники біологічного факультету, факультетів журналістики, соціальної педагогіки та психології, менеджменту, соціології та управління, юридичного тощо.

На початку заходу учасникам роздали анкети, за результатами яких має відбутися моніторинг рівня безпеки Запорізької області за 40 показниками.

На заході йшлося про важливість реалізації проекту «Паспорт безпеки України: національний та регіональний виміри-2018».

Організатором проекту виступає громадська організація «Центр міжнародної безпеки» в партнерстві з Національним інститутом стратегічних досліджень, Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, Міністерством інформаційної політики, Українським інститутом підвищення кваліфікації працівників телебачення, радіомовлення і преси, за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні.

Реалізація цього проекту триває вже другий рік, а Запоріжжя – дванадцяте місто, куди з приводу створення Паспорта безпеки завітали представники Національного інституту стратегічних досліджень. Його представники підкреслюють, що для них першочерговим завданням є намагання зрозуміти Україну, адже на сьогодні перед кожним регіоном постають свої виклики.

У Запоріжжі вже провели опитування місцян, аби скласти уявлення про те, наскільки безпечно відчувають себе мешканці Запоріжжя. Другим етапом реалізації проекту стала зустріч із представниками Запорізького національного університету. Організатори також планують зустрітися з представниками місцевої влади. За результатами дослідження будуть розроблені рекомендації, які нададуть до Апарату Президента України.

Під час засідання круглого столу обговорили актуальну політичну та соціально-економічну ситуацію в регіоні, зокрема рівень соціального напруження та конфліктогенності суспільства, можливі конфлікти, зумовлені національними і релігійними факторами, а також – довіру населення до місцевих та центральних органів влади, зовнішньополітичні орієнтири України тощо.

Особливу увагу присвятили обговоренню екологічного стану регіону, факторам загрози виникнення екологічної чи техногенної катастроф та можливим шляхам поліпшення ситуації.

Присутні на заході закцентували увагу на стані середньої та вищої освіти в запорізькому краї, на патріотичному вихованні молоді, інформуванні студентів і школярів про безпеку життєдіяльності тощо.

Наприкінці заходу співробітники Національного інституту стратегічних досліджень подякували представникам ЗНУ на надану інформацію й участь в обговоренні. Вони висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю з науковцями вишу.