Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека презентувала низку виставок із нагоди Дня захисника України, Дня визволення Запоріжжя та Дня козацтва

12.10.2018 13:55 Все Головні новини Університет наукова бібліотека книжкова виставка День захисника України

14 жовтня – особливий день для України загалом та для Запоріжжя зокрема. Цей день об’єднує три знаменних свята – День Українського козацтва як данину історичним заслугам козаків в утвердженні української державності, День захисника України як вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності сучасної України. Але цей день ще й особливий для запорожців – це День міста і цього року відзначається 75 років від дня вигнання (1943 р.) нацистів із м. Запоріжжя.

До цих подій Наукова бібліотека відкриває в приміщенні холу низку книжкових виставок.

На виставці «Козацька Україна: сторінки історії» експонуються історичні наукові, документальні та біографічні видання, монографії, історико-краєзнавчі довідники, художні твори про козацтво, а також – міфи, факти та коментарі щодо доби козацтва, які надають унікальну можливість перенестися в епоху наших славних козацьких прадідів, «прожити» їхнє життя, вдивитися у портрети українських гетьманів і полководців, побачити, як вони воювали та який вигляд мав побут запорожців.

У книзі Віктора Брехуненко «Східна брама Європи. Козацька Україна в середині XVII–XVIII ст.» (Київ, 2014) висвітлюються кульмінаційні процеси в історії ранньомодерної України, які на кілька століть визначили українську перспективу – відновлення державної самоорганізації з правителем-гетьманом на чолі та зміна еліт. Постання Гетьманщини, а також супутніх козацьких суспільних формацій – Війська Запорозького Низового та Слобідської України – розглядаються в контексті європейської цивілізаційної моделі, невід'ємним складником якої є Україна як Східна брама Європи.

Представлені на виставці автореферати дисертацій показують спектр нових наукових досліджень з історії українського козацтва.

На виставці «День захисника України» експонується збірка оповідань відомого українського журналіста й письменника Андрія Цаплієнка «Книга змін: історії з переднього краю» (Харків, 2016). Книга стала одним із літературних документів епохи, у якій нам випало жити. Йдеться про війну, яка несподівано прийшла в Україну і змінила життя та свідомість мільйонів людей. Герої оповідань пов'язані складним павутинням особистих стосунків один з одним і з автором. Вони разом з усією країною крокують дорогою змін – від застою до революції, від Майдану до війни. Історії, які трапляються з героями, видаються неймовірними, але це – нова реальність, у якій треба навчитися виживати.

Автореферати дисертацій на цій виставці – це наукові дослідження створення і розвитку різних видів Збройних сил України у визначених хронологічних рамках.

Головним експонатом виставки «Вогняна осінь 1943. До дня визволення Запоріжжя» стала книга «Запорізький рахунок Великій війні. 1939-1945» (Запоріжжя, 2013) запорізьких істориків, що вийшла за науковою редакцією доктора історичних наук, професора Федора Турченка. Монографія побудована на широкій базі архівних матеріалів, мемуарів, споминів, опитувань очевидців вперше відкриває історію Запорізької області у роки Другої світової війни. День за днем відтворюють науковці бої на запорізькому плацдармі восени 1943 року.

Для пошуку інших видань презентованої тематики радимо скористатися електронними ресурсами та картковими каталогами наукової бібліотеки. Запрошуємо до університетської книгозбірні!

Наукова бібліотека