Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ долучились до урочистого заходу із вшанування учасників Української революції 1917-1921 років

12.10.2018 13:37 Все Головні новини Мітинг Відзначення подій Української революції 1917-1921 рр

12 жовтня  у Запоріжжі на вулиці Поштовій  біля будівлі «Запоріжжяобленерго» відбулося урочисте зібрання з нагоди відкриття інформаційної дошки на честь загонів вільних козаків (робітників, студентів, селян з Карантинки, Південного селища, старої частини міста), що були безпосередніми учасниками патріотичного вільнокозацького руху у грудні 1917 року та ліквідували більшовицький заколот, відстоявши владу Української Народної Республіки у місті Олександрівськ.

Участь у заході  взяли представники влади і громадськості та молодь. Не залишилися осторонь від цього важливого патріотичного заходу і представники Запорізького національного університету: проректор з наукової роботи ЗНУ, депутат Запорізької міської ради Геннадій Васильчук, доктор історичних наук, професор Володимир Бондаренко, представники відділу виховної роботи ЗНУ, студенти та викладачі історичного факультету та факультету журналістики. Подія відбулася в рамках проведення заходів, присвячених 100-річчю Української революції 1917-1921 рр.

Під час мітингу до молоді звернулися представники обласних та міських адміністративних структур, науковці й освітяни: директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Зубченко, заступник начальника управління економічного розвитку Запорізької обласної ради Іван Аделєв,  доктори історичних наук, професори ЗНУ – Геннадій Васильчук (депутат Запорізької міської ради) та Володимир Бондаренко, заступник генерального директора ПАТ «Запоріжжяобленерго» Юрій Воронко, ветеран АТО, керівник обласного центру допомоги учасникам АТО Андрій Несмачний та інші.

Усі вони згадували історичні події, які відбувалися на території Олександрівського району Запоріжжя майже сто років тому. Йшлося про боротьбу за незалежність та оборону рідного краю від більшовиків. Відкриваючи цей  пам’ятний знак не честь загонів вільних козаків, кожен із доповідачів особливу увагу молодого покоління звертав на той факт, що вони мають знати справжню історію.

Про особливу роль вільного козацтва в історії України розповів учасникам заходу доктор історичних наук, профессор Запорізького національного університету Володимир  Бондаренко. Він зупинився на витоках української державності та окремих моментах  діяльності загонів вільних козаків на території  центральної частини м. Олександрівська і визвольного руху на Україні у 1917-1921 років. Також науковець згадав  історію важких і запеклих боїв вільних козаків і гайдамацьких загонів із більшовиками зокрема, у старій частині міста та перемогу борців за незалежність.

Звертаючись до учасників мітингу, проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук наголосив на важливості знання минулого молодим поколінням, адже свою історію треба знати і робити правильні висновки. Також він відзначив символічність відкриття інформаційної дошки на честь загонів вільних козаків саме напередодні свята Покрови і Дня козацтва і побажав молоді бути сильними духом і любити свою Батьківщину.

Право урочисто відкрити інформаційну пам’ятну дошку надали запорізькому історику Володимиру Бондаренку, ветерану АТО Андрію Несмачному, заступнику генерального директора ПАТ «Запоріжжяобленерго» Юрію Воронко та учню Запорізької спеціалізованої школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум» Данилу Кікотю. Пам’ять героїв національного визвольного руху присутні вшанували хвилиною мовчання.

Фотогалерея: