Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека презентує нові книги

Наукова бібліотека презентує нові книги

Наукова бібліотека презентує нові книги
17.10.2018 09:36 Все Головні новини Наукова бібліотека поповнення книжкового фонду співпраця з видаництвами

Багаторічна співпраця поєднує наукову бібліотеку ЗНУ з видавництвом «Дуліби» (Київ) та його керівником – відомою письменницею, видавцем, доктором історичних наук, кандидатом філологічних наук, членом Національної спілки письменників України Мариною Гримич. Нещодавно пані Марина надіслала в дар колекцію видань, що збагатила університетський фонд сучасної української наукової літератури з етнологічних досліджень.

На основі власних польових матеріалів, а також місцевої преси та окремих видань (переважно місіонерського та мемуарного характеру) Мариною Гримич було написано монографію «Життя під піньорами. Культурний ландшафт українських поселень у Бразилії» (2016). Наукове дослідження обсягом 700 сторінок – це справжня енциклопедія українського життя на півдні Бразилії протягом 125 років – таку оцінку дала етнологічна та фольклористична спільнота України цьому виданню.

125-річчю українського поселення в Канаді присвячується 4-х томний збірник матеріалів «Українська канадіана» (2016). Наукову редакцію видання здійснила Марина Гримич, упорядкували Вахтанг Кіпіані та Марина Гримич. Перший том «Піонерський період» висвітлює основні етапи історії аграрної еміграції українців до Канади, заснування перших українських поселень у канадських преріях, перші випробування та успіхи канадських українців.

Монографія канадського історика Сергія Ціпка «Українці в Аргентині (1897-1950): творення громади» (2015) є суттєвим внеском в українську історичну науку, передусім, завдяки цінності викладеного в книзі нового, часом екзотичного фактологічного матеріалу, досі невідомого навіть вузьким фахівцям закордонної історії українців. Крім того, це дослідження показує наш народ як мобільну спільноту, яка впродовж усієї своєї історії мандрує світом, закладає в різних його куточках великі історико-культурні анклави, які так чи так змінюють етнокультурну мозаїку географічної мапи світу.

Збірник наукових праць з історії, теорії та методології польових досліджень у п’яти томах «Поле» (2017) вийшов за науковою редакцією Марини Гримич, упорядкуванням Марини Гримич та Олени Соболєвої. Другий том видання має на меті представити цех українських дослідників-польовиків від гуманітаріїв (етнологи, етнографи, фольклористи, антропологи) до природничників (біологи, зоологи), а також порівняти між собою їхні дослідницькі «поля» (ленд-арт, зоологи-польовики, священики-місіонери, жебраки, морячки, панки тощо). Колективна праця має такі тематичні зрізи: етнографія/антропологія науки; сучасні методики дослідження субкультур, контркультур та повсякдення; метафольклор та автоетнографія.

Книга Якова Гордієнка «Errare humanum est: 50 нарисів з українського примарознавства» (2016) (Errare humanum est із лат. – «Людині властиво помилятися») відкриває нову нон-фікшн серію видавництва «Дуліби» «Великі містифікації». Частина з розвінчаних у книзі міфів – традиційний елемент «побутової» української ідентичності, частина – результат помилок та перекручень істориків, що накопичилися, частина є результатом невігластва, некритичного гіперпатриотизму або ж «стимулюється» з Москви для «іронічних» сюжетів російського телебачення.

Наукова бібліотека ЗНУ від усього університетського товариства поціновувачів та дослідників української історії висловлює подяку Марині Гримич та колективу видавництва «Дуліби» за такі чудові видання як за науковою значимістю, так і за поліграфічним виконанням.

 

Наукова бібліотека

 

Схожі новини