Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ відвідали представники Державної казначейської служби України

ЗНУ відвідали представники Державної казначейської служби України

Нещодавно ЗНУ відвідали представники Державної казначейської служби України – її голова Тетяна Слюз та начальник головного управління ДКСУ у Запорізькій області Едуард Старосельський. Вони зустрілися з університетським загалом: фахівцями відділу бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності, викладачами і студентами економічного факультету та факультету менеджменту й іншими.

Гостей заходу  аудиторії представив перший проректор ЗНУ Олександр Бондар. У привітальному слові він наголосив на важливості обраної для розмови теми: учасники прагли обговорити механізм фінансування держбюджету, зокрема закладів вищої освіти.

Тетяна Слюз у своєму виступі розповіла про головні завдання Державної казначейської служби України та механізми їхнього виконання, формування державної фінансової політики Міністерством фінансів України тощо. При цьому майбутнім фахівцям у їхній навчальній та практичній діяльності вона порадила повсякчас звертатися до інформації, що розміщена на офіційному веб-порталі ДКСУ (http://www.treasury.gov.ua/main/uk/index ).

Під час розмови фахівець докладно зупинилася на формуванні двох ліній бюджету – державного та місцевого, представлено було також його складові. Бюджет приймається раз на рік, його розподіл регламентується відповідними документами. Зокрема, увагу присутніх закцентували на тому, що утримання закладів освіти, у тому числі вищої, фінансується за рахунок держбюджету: це – зарплати викладачів, студентські стипендії, утримання матеріально-технічної бази тощо. Під час заходу надали роз’яснення щодо поняття «дефіцит бюджету», яке стосується виключно державного бюджету. Він може покриватися за рахунок коштів, отриманих від продажу об’єктів державної власності, зовнішніх кредитів тощо.

Навпаки, місцеві бюджети (обласні, міські, районні, селищні, територіальних громад) не можуть бути дефіцитними. Вони завжди підтримуються за рахунок державних коштів (трансферні видатки) або платіжноспроможних місцевих бюджетів, що забезпечує механізм взаємодопомоги.

Присутніх також докладно ознайомили з апаратом ДКСУ та видами видатків. Операції в системі здійснюються дистанційно, в електронній формі, що гарантує швидкість та результативність роботи казначейства. До спектру діяльності цієї структури також входять тендерні процедури. Докладно для присутніх була представлена програма, яка забезпечує операційний механізм ДКСУ.  Операційний час триває з 9.00 до 19.00.

Окрім іншого, також під час заходу йшлося про співпрацю із банківськими установами, надання безкоштовних позик (зокрема, Пенсійному фонду України), механізм повернення невитрачених установами та організаціями на кінець року коштів, формування консолідованої фінансової звітності, необхідність вдосконалення законодавства у цій галузі тощо.

Насамкінець, звертаючись до молоді, представники служби казначейства запросили молодих фахівців приєднуватися до їхнього дружного колективу, який, до речі, бере активну участь у різного роду громадських акціях, спортивних та культурних заходах. Особливо фахівців цієї галузі на сьогодні потребують у районах та селищних громадах.

Гості та представники університету наприкінці зустрічі обмінялися подарунковими книгами. Зокрема, Тетяна Слюз презентувала історію національної символіки – «Наш Герб», натомість отримала на пам’ять про візит до вишу «Літопис Запорізького національного університету».

Фотогалерея:

Олена Хлистун