Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До ювілею видатного науковця Петра Білоусенка на філологічному факультеті провели конференцію

До ювілею видатного науковця Петра Білоусенка на філологічному факультеті провели конференцію

До ювілею видатного науковця Петра Білоусенка на філологічному факультеті провели конференцію
18.10.2018 15:25 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет конференція наука

Наукове життя філологічного факультету багате на важливі події, до яких охоче долучаються науковці з провідних вишів України. Так, у конференції «Східнослов’янські мови в їх історичному розвитку», приуроченій до 70-річчя від дня народження видатного українського лінгвіста Петра Білоусенка, виявили бажання взяти участь близько 100 науковців із 39 вітчизняних закладів вищої освіти й з Інституту української мови Національної академії наук України.

Це наукове зібрання стало чудовою нагодою для освітян із Києва, Харкова, Львова, Дніпра, Запоріжжя, Луцька та з інших міст зібратися разом задля того, аби обговорити сучасний стан і перспективи вивчення східнослов’янських мов в аспекті їхнього історичного розвитку. Однак не менш важливою для багатьох учасників заходу стала можливість особисто привітати добре знаного і шанованого далеко за межами України науковця Петра Івановича Білоусенка з його високоліттям.

А для викладачів філологічного факультету ЗНУ, якому шановний ювіляр присвятив довгі роки плідної творчої праці, це ще й нагода щиро подякувати імениннику за неоціненний внесок у розвиток і процвітання рідного для нього вишу. Навіть зараз, працюючи в Інституті української мови національної академії наук, він не забуває альма-матер і продовжує співпрацювати з її науковцями.

На початку заходу його ведуча – завідувач кафедри української мови Раїса Христіанінова – нагадала присутнім про визначні наукові заслуги ювіляра й надала слово для привітання проректору з наукової роботи Геннадію Васильчуку.

«Такі вчені, як Петро Білоусенко, є символами університету, взірцем для наслідування. Ви – гордість і шана університету, Петре Івановичу. Ми щиро радіємо, що й зараз, перебуваючи в Києві, Ви продовжуєте підтримувати тісні стосунки із ЗНУ», – наголосив проректор.

Він також подякував учасникам конференції з інших міст, які завітали на цей важливий всеукраїнський захід та побажав науковцям плідної співпраці й захопливих вражень від перебування в Запоріжжі.

Своєю чергою, декан філологічного факультету Тамара Хом’як нагадала присутнім, що Петро Іванович багато років очолював кафедру української мови, а у 2004-2006 рр. обіймав посаду декана факультету, тож важко переоцінити його внесок у становлення факультету, зокрема в його наукову роботу.

«Для багатьох Ваших учнів знайомство з Вами стало доленосним, наголосила Тамара Володимирівна. – Ви були керманичем факультету навіть тоді, коли не очолювали його безпосередньо, тож для Ваших колег й учнів ви залишаєтесь Взірцем із великої літери».

Також приємним сюрпризом як для шановного ювіляра, так і для всіх присутніх на заході, став фільм, присвячений життєвому шляху Петра Івановича, його здобуткам і перемогам, кращим рисам його вдачі й спогадами про спілкування з ним його аспірантів і колег.

Не менш зворушливим подарунком став збірник наукових праць видатних лінгвістів України, які вивчають історичний розвиток мови, приурочений до ювілею Петра Білоусенка. Його підготували аспіранти шановного науковця, які на сьогодні викладають не лише в ЗНУ, але й в інших вітчизняних вишах.

Своєю чергою, шановний науковець подякував усім присутнім. Він коротко згадав основні віхи своєї біографії, зокрема про роки навчання і праці в Запорізькому національному університеті. Крім того, Петро Іванович розповів про основні наукові теми, які на сьогодні досліджує наукова група в Інституті української мови НАНУ під його керівництвом, та про перспективи подальших досліджень в галузі історичної граматики, дериватології тощо. Так, він запросив присутніх на заході до подальшої співпраці з Інститутом української мови задля розвитку цієї галузі вітчизняної науки.

Пленарне засідання продовжилося доповідями відомих науковців як із ЗНУ, так і з інших міст. Скажімо, чималий інтерес присутніх викликав виступ професора Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара Анатолія Поповського. Анатолій Михайлович дослідив у своєму виступі українські прізвища з компонентом «Біл-», згадавши при цьому і прізвище «Білоусенко» і тим зробивши подарунок шановному ювіляру. Так само зацікавив присутніх виступ професора ЗНУ Раїси Христіанінової, яка присвятила свій виступ «Складносурядним реченням зі сполучником «а» в сучасній українській мові».

Далі робота науковців продовжилася за чотирма секційними напрямками: «Історична граматика і дериватологія», «Проблеми сучасної граматики та діалектології», «Лексика. Стилістика. Фразеологія» і «Теоретичні й практичні аспекти сучасної лінгводидактики». Варто відзначити, що в їх роботі взяли участь як знані вчені, так і ті, хто робить перші кроки до наукової кар’єри. А серед наукових керівників магістрантів й аспірантів були учні Петра Білоусенка.

Гарним доповненням до першого дня роботи конференції стала книжкова виставка, підготовлена співробітниками наукової бібліотеки ЗНУ. Вона справила неабияке враження на учасників конференції. До її експозиції увійшли як наукові роботи Петра Білоусенка, так і дослідження інших учених вишу й усієї України в галузі історичної граматики.

Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2257120114317369

 

Таміла Тарасенко

 

 

 

Схожі новини