Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Учені юридичного факультету взяли участь у міжнародній науковій конференції з конвергенції публічної адміністрації

22.10.2018 13:35 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет міжнародна діяльність наукова діяльність конференція

Нещодавно представники юридичного факультету ЗНУ взяли участь у Міжнародній науковій конференції «Конвергенції публічної адміністрації в державах-учасницях ЄС», який провели в рамках Програми Національного публічного адміністрування та європейської інтеграції Ж. Моне на базі Інституту права, управління та економіки Педагогічного Університету в м. Кракові (Польща).

Під час конференції обговорили питання моделі функціонування публічної адміністрації у сфері політики розвитку (Університет А. Міцкевича, м. Познань), можливості та перепони демократизації ЄС (Університет педагогічний, м. Краків), принципи діяльності публічної адміністрації в Україні в умовах євроінтеграції (Університет ім. Т. Шевченка, м. Київ). А також реформування органів публічної влади в сфері захисту прав споживачів як умова пришвидшення інтеграції до ЄС (Університет Тірани, м. Тірана), історичні передумови та перспективи реформування публічної адміністрації в Республіці Румунія (Клузький університет імені Бабеша-Бояї, м. Клуж-Напока). У полі зору учасників конференції були координація діяльності держав-членів ЄС з провадження єдиної політики ЄС (Варшавський університет, м. Варшава), оцінки перспектив впровадження європейських стандартів роботи для державних службовців у Республіці Македонії (Університет «Гоце Делчев», г. Штип), проблеми використання досвіду організації публічної адміністрації ЄС в Республіці Молдавія в умовах євроінтеграції (Придністровський державний університетт, м. Тірасполь) та низка інших проблем за участі українських та зарубіжних вчених.

Своєю чергою, доцент юридичного факультету Олексій Макаренков презентував на цьому заході доповідь щодо використання релевантного досвіду зарубіжних країн (Республіки Польщі, Республіки Румунії, Королівства Іспанії, Республіки Сінгапур, Канади та ін.) для забезпечення незалежного функціонування спеціального правоохоронного органу протидії корупції в Україні.

Також юридичний факультет ЗНУ подарував бібліотеці краківського університету результати напрацювань своїх вчених у вищеокреслених галузях права, викладені у науковій монографії та польсько-українському словнику правничої термінології.

Участь правничої школи Запорізького національного університету в роботі зазначеної наукової конференції стало черговим заходом реалізації наукових досліджень службового права і протидії корупції, а також програм міжнародного співробітництва на базі Центру польського права юридичного факультету та проекту Ж. Моне.

Учасники конференції від ЗНУ висло вловили щиру подяку координатору проекту Ж. Моне проф. І. Кавці, керівнику Центру польського права Ун-ту ім. Т. Г. Шевченка пані О. Р. Радишевській, керівництву Педагогічного Ун-ту у м. Кракові та усім іншим організаторам  заходу за надані можливості взаємного обміну досвідом наукових досліджень, налагодження та розвитку зв’язків із вченими низки європейських країн.

Юридичний факультет