Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У виші навчали створювати грантові проекти за програмою «Активні громадяни»

У виші навчали створювати грантові проекти за програмою «Активні громадяни»

У виші навчали створювати грантові проекти  за програмою «Активні громадяни»
25.10.2018 11:13 Все Головні новини Грантова діяльність активні громадяни ФІФ

У ЗНУ відбувся тренінг “Активні громадяни”, який проходив упродовж двох днів. Більше десяти викладачів та студентів із різних навчальних закладів вчилися створювати проекти грантів. Варто відзначити, що вже третій рік поспіль викладачі факультету іноземної філології: доценти кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Світлана Запольських  та Олександра Головко виступають організаторами тренінгу в рамках співробітництва ЗНУ із Британською Радою в Україні за міжнародною програмою “Активні громадяни в усьому світі”.

Розпочався захід зі знайомства й традиційного короткого огляду сайту   Британської Ради. Учасникам розповіли про завдання проекту та його історію. Доречно згадати, що проект стартував  2009 року, а в Україну прийшов в 2016. Головне завдання програми — це формування громадського суспільства. Мета організаторів - навчити якомога більше громадян лідерським навичкам. Адже кожен активіст має почати досягати своїх мрій та цілей, які будуть змінювати життя на місцевому рівні.

На тренінгу учасники мали можливість на практиці довести, що будь-яка проблема місцевого рівня може призвести до проблеми глобального масштабу. Поєднували навіть такі проблеми, які, здавалось, би не можливо поєднати. Учасники дискутували та обговорювали різні етапи в створенні соціальних ідей різного рівня — забруднення екології, відсутність інфраструктури, недостатня кількість транспорту та багато інших.

Саме для мотивування діяти слугує грант від Британської Ради розміром в 15 тисяч гривень. Світлана та Олександра впевненні, що на реалізацію гідного проекту можна назбирати кошти за допомогою грантів від різних зацікавлених організацій. Учасники ділилися на команди, вирішували завдання, які підводили їх до створення власного проекту. Також зазначимо, що, з метою заохочення,  кожен хто відвідав тренінг отримав блокнот та ручку в подарунок від Британської Ради.

Шулешко Вадим