Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники істфаку, журфаку, ФСУ – серед активних учасників «Запорізької книжкової толоки-2018»

Представники істфаку, журфаку, ФСУ – серед активних учасників «Запорізької книжкової толоки-2018»

Представники істфаку, журфаку, ФСУ – серед активних учасників «Запорізької книжкової толоки-2018»
29.10.2018 17:07 Все Головні новини Факультети Журналістики Історії та міжнародних відносин Соціології та управління Університет історичний факультет факультет соціології та управління факультет журналістики наукова діяльність волонтерська діяльність

Щойно в Запоріжжі завершився четвертий літературно-мистецький фестиваль «Запорізька книжкова толока», який зібрав видавців, письменників, культтрегерів й творчих особистостей з усіх регіонів України. Не залишилися осторонь від цієї важливої для запорізького культурного простору події й представники Запорізького національного університету. Вони приєдналися до проведення заходів учасниками, модераторами й волонтерами. Крім того, серед відвідувачів Запорізької книжкової толоки було чимало представників провідного запорізького вишу.

Упродовж трьох днів у рамках Толоки діяв книжковий ярмарок, відбувалися майстер-класи, дискусії на актуальні теми, засідання круглих столів, творчі зустрічі з письменниками, виставки, покази документальних фільмів, художні та фотоекспозиції, виступи музичних колективів тощо.

А для представників ЗНУ книжкове свято розпочалося ще напередодні. 25 жовтня, на запрошення керівництва факультету журналістики, до вишу завітали відомі українські письменниці Галина Вдовиченко й Ірен Роздобудько. А 26 жовтня на історичному факультеті відбулася презентація книги «Простір можливостей: Україна у добу заліза та пари» дослідниці економічної історії, бізнес-історії, урбаністики, історії ХІХ – початку ХХ ст. Тетяни Водотики.

Одним із ключових інформаційних напрямків цьогорічної Книжкової толоки була тема сильних духом людей – їхньої незламності, боротьби за незалежність і людську гідність. Цю важливу на сьогодні тематику організатори заходу обіграли в кількох контекстах. У рамках Толоки проводили заходи до 100-річчя проголошення Незалежності України, боротьби ОУН-УПА, політичних в'язнів ГУЛАГу та Кремля, анексії Криму та захоплення східних областей України, інтеграція бійців у мирне життя і «переселенців» у нові громади. До організації й участі в цих заходах приєдналися науковці та випускники ЗНУ.

Так, упродовж усіх трьох днів роботи ЗКТ – 26-28 жовтня – у її рамках діяла так звана «Історична локація», де був представлений стенд Запорізького наукового товариства імені Якова Новицького – постійного наукового партнера ЗНУ.

Одним із перших заходів, якими розпочалася діяльність Запорізької книжкової толоки, стала дискусія «Доба УНР – ‘’демоверсія‘’ української незалежності», у якій взяли участь видатний вітчизняний історик, автор багатьох підручників з вітчизняної історії, завідувача кафедри новітньої історії України, професора Федір Турченко та запорізькі історики Володимир Чоп й Юрій Щур.

Також неабияке зацікавлення серед учасників ЗКТ викликала презентація книжки, виданої спільно з Українським інститутом національної пам'яті, «Усна історія російсько-української війни. Випуск 4» (вид-во «К.І.С.») за участю доцента кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін історичного факультету Сергія Білівненка й історика Михайла Павленка.

Також у рамках роботи цієї локації відбулася презентація гідроархеологічної експедиції до давніх кораблів за участю випускника історичного факультету, співробітника Національного заповідника «Хортиця», «кіборга», відомого громадського діяча В'ячеслава Зайцева. Також він виступив модератором кінопоказу документального фільму «Невидимий батальйон» про жінок, які беруть участь у протистоянні російській агресії на Сході України медиками, військовими, волонтерами. Захід став завершенням програми локації «Сильні духом».

Начальник Українського міжуніверситетського шекспірівського центру науково-дослідної частини ЗНУ, професор Наталія Торкут стала модератором дискусії за участю відомих сучасних літературознавців і перекладачів Вахтанґа Кебуладзе, Максима Стріхи, Ярослави Стріхи (Київ) «Шекспір, Ґете, Достоєвський: якими ми прагнемо переклади класики?».

Також вона стала модератором засідання круглого столу про роль публічних інтелектуалів у сучасному суспільстві «Коли наука піде в народ?», у якому взяли участь заступник Міністра освіти і науки України, доктор фізико-математичних наук, професор Максим Стріха та доктор філософських наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Вахтанг Кебуладзе, так і представники ЗНУ: начальник науково-дослідної частини Вікторія Меняйло, професор Людмила Бухаріна, доценти Юрій Черняк, Віктор Шишкін, Олена Тупахіна, Станіслав Черкасов, молоді учені Катерина Касьян, Олександра Усенко та інші.

Великий інтерес у відвідувачів Толоки викликали презентації відомого сучасного письменника Павла Вольвача – випускника ЗНУ.

Також багато глядачів зібрали Поетичні читання учасників конкурсу «Хортицькі дзвони» імені Марини Брацило, який уже кілька проводиться на базі філологічного факультету ЗНУ.

Серед організаторів, модераторів й учасників різнопланових заходів Запорізької книжкової толоки було чимало випускників. Серед них варто згадати Олеся Барліга, Ганну Лупинос, Тетяну Савченко, Юрія Ганошенка, Тамілу Тарасенко й багатьох інших.

Крім того, активно до проведення Толоки долучилися студенти факультету соціології та управління, взявши участь волонтерами в роботі Центру стратегічного прогнозування і проектування, в опитуванні відвідувачів ЗКТ.

Студенти факультету журналістики зняли про Запорізьку книжкову толоку-2018 промо-ролик і також взяли участь в опитуванні відвідувачів цього важливого культурного заходу:

https://www.facebook.com/zhurfak.znu/videos/493673271133704/

Не залишилися осторонь від волонтерської діяльності під час ЗКТ і представники інших факультетів та Економіко-правничого коледжу ЗНУ. Також їхня участь у Толоці мала активне профорієнтаційне спрямування.

Організатори заходу подякували молоді університету та їхнім наставникам за небайдужість й активну громадянську позицію.

Крім того, серед відвідувачів заходу було багато представників різних факультетів і структурних підрозділів вишу. Усі вони запевнили, що від участі в заходах у них залишились найкращі враження.

Фотогалерея:

https://www.facebook.com/850636871632374/photos/?tab=album&album_id=2266436810052366

 

Надія Борисенко

 

 

 

Схожі новини