Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На методичний семінар до ФІФ завітали близько 100 запорізьких вчителів іноземних мов

30.10.2018 13:30 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології профорієнтаційна діяльність співпраця зі школами методичний семінар для вчителів

Двадцять дев’ятого жовтня на факультеті іноземної філології ЗНУ провели традиційний, XXVII, семінар-практикум для вчителів іноземних мов «Сучасні технології навчання іноземних мов». Дієва співпраця зі школами міста й області, створення інформаційно-консультаційного майданчика для запорізьких вчителів, які прагнуть підвищити свій кваліфікаційний рівень, більше дізнатися про сучасні ефективні методики викладання, – серед пріоритетів факультету. Про це добре знають запорізькі освітяни, з якими викладачі ФІФ підтримують постійний зв'язок. Учителі прагнуть обов’язково скористатися цією нагодою та стати учасниками семінарів.

Ось і цього разу, під час осінніх канікул, близько 100 представників запорізьких освітян виявили бажання взяти участь у роботі семінар. Традиційно просвітницький захід проходив за кількома напрямками: «англійська мова» (більше 70 осіб), «французька мова» (12 осіб) і «німецька мова» (14 осіб). Тож для вчителів англійської мови виділили відразу чотири приміщення з аудиторного фонду, аби робити їх на групи для максимально ефективної співпраці з університетськими викладачами.

До речі, варто наголосити, що всі заняття проходили в сучасно обладнаних мультимедійних приміщеннях, які належать до аудиторного фонду навчального корпусу №2. Завдяки такому рішенню, всі учасники семінару змогли набути й вдосконалити цінні практичні навички, необхідні при використанні технічних засобів.

Під час кожного такого семінару організатори роздають анкети, аби врахувати їхні побажання й пропозиції та зробити спілкування найбільш продуктивним. Так, цього року учасники напрямку «англійська філологія» могли обирати, на які секції завітати. А викладачі, задіяні в його проведенні, продублювали свої лекції, аби вчителі мали змогу побувати на всіх корисних і цікавих для них заняттях.

Так, із напрямку «англійська мова» виступили доцент Світлана Запольських (тема: «Сучасні технології навчання англійської мови і теорія викладання іноземних мов»), доцент Ірина Шама («Авторська інтенція та перекладацька рецепція»), доцент Олександра Головко («Поняття багатомовності») та доцент Наталя Надточій («Письмове завдання з розгорнутою відповіддю: навчально-методичні аспекти»).

Під час роботи напрямку «французька мова» слухачі прослухали лекції доцента Юлії Третяк («Навчання в інтеракції: як висловити власну думку?») та доцента Євгенії Стуліної («Пояснювальне читання як засіб розуміння літературного тексту (інтерактивний підхід)»).

Учителі німецької мови розглянули тему: «Бумеранг-модель як можливість планування заняття з німецької мови» (ведучі – доценти Ніна Захарова й Поліна Яценко).

Як зазначила доцент кафедри викладання другої іноземної мови, одна з організаторів заходу Ольга Каніболоцька, такі семінари користуються неабиякою популярністю серед запорізьких викладачів. Заняття проходять восени та навесні, а за їхніми результатами учасникам видають сертифікати про підвищення кваліфікації.

Крім того, це дозволяє представникам факультету реалізувати концепцію постійної співпраці зі школою. Серед присутніх на заході вчителів – приблизно 20% випускників факультету іноземної філології ЗНУ. Вони з радістю звертаються до своїх колишніх викладачів, залучають учнів до участі в численних наукових, культурних й профорієнтаційних заходах, якими багате життя ФІФ.

Заступник декана з інформаційної та іміджевої політики, доцент кафедри викладання другої іноземної мови Ганна Ваніна, розповідаючи про перебіг семінару, закцентувала увагу на його профорієнтаційному значенні. Прізвища всіх учасників заходу внесені до бази даних, тож їм постійно надсилають повідомлення про події, які можуть бути цікавими як для них, так і для учнів запорізьких шкіл.

Також цього разу до програмок, який роздали учасникам, включили перелік подій на факультеті, розрахованих на учнівську молодь. Йдеться про відео- й аудіо-класи з опрацювання аудіювання й підготовки до успішного складання ЗНО, дні відкритих дверей на факультеті, проект «One Day at University», конференцію студентської та учнівської молоді «різдвяні читання», вистави іноземними мовами, конкурс на кращий відгук про твір іноземною мовою, розрахований на старшокласників «FRESHview» тощо.

Усі вчителі-учасники семінару подякували організаторам за цікаві й актуальні для них заняття. Крім того, вони зазначили, що щиро вдячні викладачам ФІФ за піклування про підвищення мовних компетентностей запорізьких школярів і сподіваються на подальшу співпрацю із Запорізьким національним університетом.

Фотогалерея:

Таміла Тарасенко