Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Запорізькі вчителі-словесники розпочали навчання у «Школі філологічних наук» ЗНУ

Запорізькі вчителі-словесники розпочали навчання у «Школі філологічних наук» ЗНУ

Запорізькі вчителі-словесники розпочали навчання у «Школі філологічних наук» ЗНУ
30.10.2018 14:12 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет профорієнтаційна робота співпраця зі школами методичний семінар для вчителів «Школа філологічних наук»

Серед учителів Запоріжжя великою популярністю користується «Школа філологічних наук», що вже не перший рік діє на базі філологічного факультету Запорізького національного університету. Перше в цьому навчальному році засідання «Школи філологічних наук» для вчителів української мови та літератури, російської мови і зарубіжної літератури м. Запоріжжя зібрало понад 120 представників середньої ланки освіти.

Організатори заходу – співробітники філологічного факультету ЗНУ та фахівці науково-методичного центру департаменту освіти і науки Запорізької міської ради – подбали про те, аби запорізькі вчителі під час зустрічей із викладачами нашого університету змогли ознайомитися з актуальними літературознавчими та мовознавчими темами.

На початку заходу його учасників привітав проректор з наукової роботи ЗНУ, професор Геннадій Васильчук. Він щиро подякував учителям за їхню нелегку, але таку необхідну для суспільства працю і висловив переконання, що розвиток освіти базується саме на тісній взаємодії теоретиків і практиків. Проректор запросив учителів та викладачів міста активніше долучатися до різноманітних університетських освітніх заходів.

Геннадій Миколайович вручив Подяки ректора ЗНУ вчителям, які брали активну участь у проведенні майстер-класів для студентів-філологів у рамках «Школи професійної майстерності майбутніх учителів-словесників»: Світлані Богдзієвич (Запорізька загальноосвітня школа № 20 екологічного профілю), Людмилі Лігун та Наталі Снопик (Запорізька спеціалізована школа фізичної культури № 18); директорам відповідних шкіл за сприяння проведенню таких заходів: Валерію Шульзі та Віктору Молчанову.

Декан філологічного факультету, професор Тамара Хом’як привітала учасників заходу та побажала всім присутнім на зустрічі творчих успіхів і плідної співпраці. Крім того, декан висловила сподівання, що вчителі розкажуть своїм учням, зацікавленим у навчанні за філологічним фахом, про переваги здобуття вищої освіти в Запорізькому національному університеті – провідному освітньому центрі нашої області

У привітальному слові професор кафедри теорії комунікацій, реклами і зв’язків із громадськістю Вікторія Ковпак окреслила нові пропозиції Запорізького національного університету освітянам міста та запросила вчителів до співпраці.

Засідання розпочалося інформаційним повідомленням доцента кафедри української літератури Ірини Бакаленко про зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури (програму, характеристику сертифікаційної роботи, критерії оцінювання). Вона згадала про особливості роботи вчителя-словесника щодо підготовки школярів до ЗНО та «новели» вступної кампанії-2019. Ірина Миколаївна запросила вчителів разом з учнями завітати 11 листопада на День відкритих дверей університету й зауважила, що Запорізький національний університет завжди з радістю чекає вчителів та своїх абітурієнтів.

Після офіційної частини вчителі взяли участь у засіданні двох філологічних секцій: «Української мови і літератури» та «Російської мови і зарубіжної літератури».

Перед учителями української мови та літератури виступила доцент кафедри української мови Лариса Бойко, яка зацікавила присутніх темою «Складні випадки словотвірного аналізу». Надана Ларисою Петрівною інформація про особливості морфемного та словотвірного аналізу, критерії виокремлення частин слова у науковій та шкільній граматиках та практичні рекомендації дадуть можливість учителям по-новому підійти до вивчення словотвору у шкільній практиці.

Доповідь доцента кафедри української літератури Юлії Курилової «Феномен шістдесятництва: соціальна перцепція та параметри постмодерної рецепції» привернула увагу присутніх до цієї проблеми та надала інструменти аналізу шкільних творів. Жваву дискусію викликало питання особистої презумпції невинуватості кожної людини, яка перебуває в ситуації складного вибору – політичного, соціального, історичного.

Особливості соціальної перцепції певних відомих персоналій української літератури 60-90-х років ХХ ст. представлені відповідно до критеріїв пасіонарності, харизматичності й естетичного потенціалу текстів. Широкий політичний і соціальний контекст дав можливість уже вкотре осмислити перипетії сучасного життя українства й роль учасників руху опору 60-х рр ХХ ст. в сучасному розвитку України.

Не менш цікава програма очікувала на слухачів секції «Російська мова і зарубіжна література». Доцент кафедри слов’янської філології Олександр Муравін темою свого виступу обрав «Западноєвропейська літературна традиція і В. С. Висоцький». А доцент кафедри словянської філології Тетяна Хейлік окреслила актуальні проблеми русистики. Родзинкою виступу «Типові помилки при виборі теми, написанні та захисті робіт МАН із російської мови» Тетяни Олександрівни стала інформація про перебіг цьогорічного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН та рекомендації вчителям щодо підготовки учнів до написання науково-дослідницьких робіт.

Учителі-словесники високо оцінили рівень підготовки та проведення засідання «Школи філологічних наук», а також висловили побажання щодо тематики наступних зустрічей.

Своїми враженнями поділилась учитель української мови та літератури Запорізької загальноосвітньої школи № 20 екологічного профілю Світлана Богдзієвич: «Школа філологічних наук у Запорізькому національному університеті об'єднала сьогодні педагогів для навчання. Знов відчули себе студентами... Ностальгія... А ще приємності – отримала подяку за проведення педагогічної майстерні для студентів від ректора ЗНУ. Ще більше радію з того, що університет співпрацює зі школами, а тому є можливість обміну досвідом, а разом із тим відчути себе знову студенткою. Вдячна за організацію декану філологічного факультету Тамара Хом'як, Ірина Бакаленко, а також усім, хто нас навчав».

Заступник директора з навчальної роботи ДНЗ «Михайлівське ВПУ», викладач української мови та літератури Наталя Ільченко вперше побувала на засіданнях «Школи філологічних наук». Вона зазначила: «Сьогодні випала нагода повернутися на 20 років назад й відчути себе студенткою. У стінах рідного навчального закладу в рамках роботи «Школи філологічних наук» прослухала лекції зі словотвору та стала свідком літературної дискусії про феномен шістдесятництва. Надзвичайно вдячна Ірині Миколаївні Бакаленко за запрошення. Я на такому заході вперше і, сподіваюся, не востаннє. Зрозуміла, наскільки корисно вести діалог учителям-практикам і науковцям».

На думку координатора «Школи філологічних наук» Ірини Бакаленко, активна співпраця викладачів університету з учителями-словесниками шкіл міста є вагомим внеском у підвищення ефективності та результативності навчально-виховного процесу у закладах освіти м. Запоріжжя, у процес впровадження нових технологій навчання, забезпечення якісної, всебічної освіти та формування інтелектуальної еліти.

У цьому навчальному році заплановано проведення ще одного засідання «Школи філологічних наук», а після завершення її роботи всі учасники отримають сертифікати.

Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2273707279325319

 

Філологічний факультет

 

 

 

Схожі новини