Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На історичному факультеті ЗНУ знайомлять учителів із особливостями підготовки учнів до ЗНО-2019 з історії

На історичному факультеті ЗНУ знайомлять учителів із особливостями підготовки учнів до ЗНО-2019 з історії

На історичному факультеті ЗНУ знайомлять учителів із особливостями підготовки учнів до ЗНО-2019 з історії
01.11.2018 16:02 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Істфак методсемінар

31 жовтня на базі історичного факультету Запорізького національного університету відбувся методичний семінар для вчителів загальноосвітніх шкіл, які забезпечують викладання історичних дисциплін, присвячений особливостям підготовки учнів до ЗНО з історї 2019 року.

Організатором  цього заходу виступило керівництво історичного факультету та вишу за підтримки Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради.

Так, на практикум завітали більше 100 вчителів та учнів загальноосвітніх  шкіл нашого регіону.

Головною метою практикуму стало ознайомлення  із інноваціями у викладанні історичних дисциплін, навчальними та науковими джерелами та надання навичок використання нових форм викладання  та перевірки знань учнів і підготовки наукових робіт.

Під час відкриття практикуму його учасників привітали проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук, декан історичного факультету Володимир Мільчев. 

Так, Геннадій Миколайович побажав гостям університету плідної роботи та зазначив, що проведення подібних заходів є важливим не лише для підвищення рівня кваліфікації шкільних вчителів, але й для досягнення високих результатів у підготовці молоді нашого міста. Також він запевнив, що в університеті вчителі завжди зможуть отримати методичну і наукову підтримку, адже потенціал розвитку вишу в напрямку природничої, гуманітарної і наукової складової щороку зростає, відкриваючи нові наукові і грантові можливості.  

На думку Володимира Мільчева, такі заходи підвищують рівень методичної підготовки вчителів шкіл та отримання практичного досвіду використання новітніх технологій форм і методів викладання історичних дисциплін. Крім того, ці семінари забезпечують тісні зв’язки між університетом і середньою ланкою освіти, допомагаючи обмінюватись новою інформацією та новим досвідом.

Відзначимо, що на учасників семінару очікувала низка доповідей  від викладачів історичного факультету щодо нових програм і підручників з історії, нових досліджень і наукових історичних публікацій, критичного мислення та особливостей проведення районного і обласного туру олімпіади з історії.

Так, викладачі історичного факультету ЗНУ Федір Турченко, Ірина Кривко, Сергій Лях, Сергій Терно та інші  поділилися з учасниками власними напрацюваннями. Представники різних кафедр факультету підготували для гостей ЗНУ досить актуальні та інформативні доповіді. Так, Федір Турченко розповів про процес змін змісту історичної освіти та шкільних навчальних програм з історії, звернувши увагу на впровадження єдиного курсу з історії в школах, де синхронний виклад всесвітньої історії та історії України формує цілісну картину історичного процесу, а в  центрі знаходиться національна історія. Також він  проаналізував нову затверджену навчальну програму «Історія: Україна і світ», її  зміст, позитивні і негативні сторони. Детально про підготовку до районного туру олімпіади з історії розповіла Ірина Кривко, яка пояснила терміни проведення олімпіад, критерії оцінювання, характер завдань за трьома рівнями, серед яких: визначення понять, причин і наслідків історичних явищ, визначення історичних персоналій, логічне відновлення історичних процесів та інш.

Варто зазначити, що під час проведення семінару його учасники мали змогу ознайомитись із новими фаховими та періодичними виданнями відповідно до тематики заходу, а також із науково-методичними працями викладачів історичного факультету. 

Крім того, в цей день на історичний факультет ЗНУ в рамках проведення профорієнтаційного проекту «One day at university» завітали учні запорізьких шкіл – майбутні абітурієнти, які познайомились із структурою і навчальними можливостями університету та історичного факультету, відвідали різні лабораторії факультету, познайомились з матеріально-технічною базою та викладачами. Організаційну підтримку проведення  «One day at university»  для школярів на історичному факультеті  виконали представники  студентської ради. Загалом, викладачі і  студенти гостинно зустріли школярів, а вони, в свою чергу, мали змогу поспілкуватись  з викладачами і студентами та отримати відповіді на всі актуальні  для них запитання  про умови вступу  до вишу, специфіку навчання на факультеті  і перспективи працевлаштування.
Абітурієнти з  радістю скористались  можливістю  відчути себе справжніми студентами.

 

Олена Переверзєва

Схожі новини