Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті СПП для першокурсників провели квест для згуртування студентського колективу

05.11.2018 10:34 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології факультет соціальної педагогіки та психології кафедра психології адаптація першокурсників квест

Першого листопада для першокурсників спеціальності «Психологія» факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ провели квест, присвячений згуртуванню колективу. Організаторами заходу стали студенти старших курсів, які прагнуть допомогти тим, хто лише в цьому році вступив на омріяну спеціальність. Захід пройшов у межах програми реалізації освітніх проектів кафедри психології, координатор – доцент Наталія Мосол.

Хедлайнерами цієї події стали четвертокурсники спеціальності «психологія»: Тетяна Гнипа, Юлія Сушко, Анастасія Вологодська, Тетяна Прокопенко, Валерія Удовенко, Олександра Мирошниченко, Дар’я Мамонтова, Анастасія Чепурна й Евеліна Петрова.
Організатори заходу мали на меті згуртування студентів 1 курсу: «занурити» молодь у цікавий та пізнавальний світ психології, а також – закласти фундамент для ефективного колективного вирішення завдань у майбутньому.
У рамках проведення психологічного квесту його учасники мали можливість ознайомитись із базовими поняттями психології. Ігрові методи дали змогу дізнатися більше інформації про своїх одногрупників; спробувати себе в ролі педагога, пояснюючи простими словами психологічні терміни, та в ролі детектива, відзначаючи елементи одягу, за якими учасники згуртувались у команди. Квест виявився не тільки інформативним заходом, а ще й корисним тренажером для удосконалення швидкого вирішення логічних задач і виконання завдань.
Так, першокурсники гарно зарекомендували себе й довели, що вони вміють працювати групою. Це було помітно під час гри «Хто це?», в ній задумка полягала в тому, як добре вони знають своїх колег, та як добре вміють помічати зміни в групі. А такі завдання, як «Кросворд» та гра «Крокодил», засвідчили, що вони вміють спільно вирішувати поставлені перед ними завдання. Це дало змогу учасникам дізнатися, хто серед них є лідером, спільно шукати відповіді на складні запитання, допомагаючи іншим. Також під час заходу його учасники дізналися більше про своїх колег і про самих себе. Квест дав можливість зрозуміти, як праця в колективі впливає на кожного, на розуміння інших тощо.
Наприкінці першокурсники отримали творче завдання - створити колаж на тему «Дружній колектив». Результат налаштував учасників на досягнення мети: обов’язково створити такий колектив у майбутньому!
Завдяки участі в квесті, першокурсники отримали позитивні враження. Вони побачили, що робота разом необхідна та що, завдяки взаєморозумінню та допомозі, можливо досягти великих успіхів не тільки в навчанні, але й у житті.

Анастасія Вологодська, Евеліна Петрова, факультет СПП