Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Філософський клуб «Магістерій» провів перше засідання

Філософський клуб «Магістерій» провів перше засідання

06.11.2018 14:11 Все Факультети Соціології та управління Факультет соціології та управління філософський клуб мораль етика

У ЗНУ розпочав свою роботу філософський клуб «Магістерій». Ініціатором його створення виступив факультету соціології та управління, а керувати діяльністю буде студентка спеціальності «Філософія» Марина Єрмакова. За словами організаторів: філософія – дуже цікава наука, яка розширює межі людського мислення, дає змогу дивитися на речі під різними кутами, мислити критично.

Днями відбулось перше засідання на тему «Значення моралі в сучасному світі». Приємно, що до цього заходу також долучились викладачі – доктор філософських наук, професор кафедри соціальної філософії та управління Ірина Чайка та доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри політології Євген Цокур.
Почали роботу з визначення понять “мораль”, “моральність” та “етика”. Обговорили такі поняття як “добро” і “зло, та їх актуальність у сучасному суспільстві. Також не залишили поза увагою співвідношення та зв’язок релігії й моралі. Немало часу приділили і для обговорення різноманітних історичних прикладів прояву та розвитку моральності. Учасники філософського клубу прийшли до думки, що людина за своєю природою – аморальна. Вона набуває моральних принципів у процесі подальшого розвитку, а мораль – величина непостійна. Спільно з’ясували, що на даному етапі розвитку суспільства кожна людина дає визначення цьому поняттю по-своєму. Також учасники дискусії винайшли поняття “авторська” мораль.
Простору для роздумів залишилось ще багато. А філософія – це справа колективна, адже, як казав Сократ, у суперечці народжується істина. Тему для наступної дискусії учасники клубу обирають у своєму чаті. Вам цікавий такий формат саморозвитку? Тоді скоріш долучайтесь до “Магістерію” та розширюйте межі власного мислення!

Фотогалерея: https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.955895077931934&type=3

Факультет соціології та управління