Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Адаптуватись в інформаційному просторі першокурсникам допомагає наукова бібліотека

07.11.2018 10:11 Все Головні новини Наукова бібліотека освітній процес адаптація першокурсників «Основи інформаційної культури студентів»

Уміння знаходити й використовувати потрібну інформацію є важливим елементом навчання в університеті. Адаптуватись в інформаційному просторі першокурсникам допомагають провідні фахівці наукової бібліотеки. Протягом вересня-жовтня нового навчального року для студентів 1-х курсів денної та заочної форм навчання всіх факультетів пройшли заняття з ознайомчого курсу «Основи інформаційної культури студентів».

Вони починались із презентації бібліотеки. Традиційно надавались відомості про бібліотеку та її фонди, структуру, правила користування, довідково-бібліографічний апарат. Студенти вчились здійснювати пошук у карткових каталогах та отримали багато іншої інформації, яка буде необхідна протягом всіх років навчання. Під час практичного інтенсиву студенти познайомились з зоною для коворкінгу – простором для креативних занять, повсякденного спілкування та культурного розвитку, міжнародним соціальним рухом Book Crossing, експозицією АРТ-простору.
Окреме заняття було присвячено головному інформаційному ресурсу наукової бібліотеки – електронному каталогу. Першокурсники набували навичок пошуку інформації в електронному каталозі за різними параметрами: автор, назва, рік видання та інші. Створювали списки літератури, працювали з базами даних, завантажували повні тексти навчально-методичної літератури з електронної бібліотеки (в локальній мережі університету) і навіть спробували попрацювати з інструментами платформи Web of Science.
Діяльність книгарні університету не можливо уявити без оновленого сайту бібліотеки (http://library.znu.edu.ua/), який містить багато сервісів та корисної інформації: web-версія Електронного каталогу, який включає записи про всі наявні в бібліотеці документи з 2000 року, і на сьогодні складає 1 169 045 записів, зокрема – бібліографічний розпис періодичних видань, що дуже важливо для тематичного пошуку.
Для входу до електронного каталог студенти використовують той же логін і пароль, який отримали для роботи з Moodlе. З’ясувати наявність потрібної літератури першокурсник може скориставшись сервісами «Віртуальна довідка» http://library.znu.edu.ua/2346.ukr.html) або «Нові надходження».
Під керівництвом завідувача лабораторією інформаційного забезпечення освітнього процесу навчального відділу Наталії Кириченко студенти опановували також електронну систему навчання «Moodle». Адже тривалий час у нашому виші проводиться значна робота зі створення і функціонування Системи електронного забезпечення навчання ЗНУ (Moodle ЗНУ).
Головне завдання, над яким працюють сьогодні викладачі та бібліотекарі, дати змогу всім студентам мати доступ до логічно структурованого та укомплектованого навчально-методичного матеріалу, що покращує умови для самостійного опанування змістом дисциплін і зробить їх доступними для студента в будь-який час і в будь-якому місці.

Наукова бібліотека