Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультету стартував Тиждень української мови

На філологічному факультету стартував Тиждень української мови

08.11.2018 09:10 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет освітній процес Тиждень української мови патріотичне виховання

Сьомого листопада на філологічному факультеті ЗНУ розпочався традиційний для нашого вишу Тиждень української мови. Цей захід його організатори й учасники – керівництво, викладачі та студенти філологічного факультету – приурочили до Дня української мови та писемності. Саме тому початок Тижня пройшов у незвичному форматі: у вигляді музично-літературного журналу «Від Нестора до сьогодення».

Організатором заходу й автором сценарію свята стала завідувач кафедри української мови, професор Раїса Христіанінова. Також дієву участь в організації та проведення заходу, що об’єднав увесь факультет, стали доценти цієї кафедри Лариса Бойко та Світлана Сабліна.
На початку заходу його ведуча – студентка Катерина Вініченко нагадала присутні про надзвичайно важливу роль мови в житті нації. Вона надала слово декану філологічного факультету Тамарі Хом’як. Тамара Володимирівна згадала про початок відзначання в університеті цієї важливої для вcіх українців дати. Вона подякувала всім, хто підтримує славну традицію, й зазначила, що присутні на заході студенти є гордістю факультету. Декан висловила сподівання, що, закінчивши навчання в ЗНУ, більшість випускників стане вчителями й буде прищеплювати учням любов до української мови. Першою «сторінкою» журналу стала наукова розвідка студента Іллі Лук’яненка «Хто ми, якого роду? Концепції походження й розвитку української мови».
Далі, під час презентації «другої сторінки», Анастасія Гатченко розповіла про історичну постать Нестора-літописця та його визначний внесок у розвиток української мови та історії.
Анастасія Сидоришина й Альона Коломієць на «третій сторінці» висвітлили таке питання, як присутність народнорозмової мови в староукраїнських джерелах.
Жваву реакцію у присутніх викликала театралізована сценка, розіграна студентами філологічного факультету. Її учасники у формі метафоричного діалогу нагадали про основні накази й циркуляри Російської імперії, спрямовані на заборону, утиск і знищення української мови із 18 по 20 століття.
Завершила виступи учасників журналу розповідь Ганни Вавілової про сьогодення української мови, наприкінці якої пролунав заклик спілкуватися українською.
Чудовою окрасою свята стали вокальні номери від зірок філологічного факультету – Іллі Ісаєва, Анастасії Качури, Артура Конкіна й Наталі Заболотної. Бурхливі оплески викликали й авторські поезії Світлани Мамай «Вогняні перла» й Олександра Смиронова «О, безміж фрази, слова афоризму».
Цікавим доповненням до свята став майстер-клас із козацького скоропису, який організатори влаштували перед початком заходу.
Наприкінці заходу всі присутні подякували його організаторам й учасникам за захопливий і корисний захід. Попереду в студентів філологічного факультету – диктанти, творчі конкурси на знання фразеологізмів, декламацію поезії тощо. Результати змагань будуть оприлюднені 15 листопада – після завершення Тижня української мови в ЗНУ.
Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2288499174512796

Таміла Тарасенко