Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Учасники другого дня «Кубка першокурсника-2018» розмірковували на теми кохання, сумнівів вибору та політики

Шостого листопада, другого конкурсного дня «Кубка першокурсника-2018», за головну нагороду творчого конкурсу змагалися студенти перших курсів факультетів соціології та управління, економічного та Економіко-правничого коледжу. Гостросюжетні й емоційні інсценізації дозволили не тільки презентувати різнобічні таланти університетської молоді, а й довели, що новачки встигли активно включитися у студентське життя вишу.

Цього вечора в рамках сценічних програм осмислювали як національну, так і європейську тематику, вічні теми – кохання, проблеми вибору та сумнівів, політичні питання тощо. Цікаво, що відчутну підтримку першокурсникам своїх факультетів надали студрада та представники старших курсів, які взяли участь у представлених цього дня сценічних шоу. Не менш дієвою була й підтримка груп вболівальників, до числа яких долучилася як студентська молодь, так і керівники факультетів та ЕПК, викладачі. Оцінювали студентські таланти представники професійного журі: голова журі, фахівець Центру культури ЗНУ, бренд-менеджер компанії «Peter Greven Physioderm» в Україні Антон Осадчук; співак, виконавець, композитор, член журі всеукраїнських і міжнародних фестивалів із вокалу Юрій Авромець; учасник стендап-проекту «Каліфорнія», сценарист телевізійних проектів, редактор та ведучий Ліги Сміху ЗНУ, Відкритої Запорізької Ліги КВН, Запорізької Ліги Сміху Микита Налівкін. У якості експерта-консультанта конкурсу «Кубок першокурсника 2018» виступила директор центру культури Юлія Янько.
Першими свій творчий доробок на розгляд публіки й журі представили студенти факультету соціології та управління. Вони здійснили постановку трагікомедії у трьох сценах «Кохання, яким я живу». Сюжет оповідає про життя дружного сімейства Розі Сміт. У найнеочікуваніший момент дівчину спіткала сумна звістка: її коханий Джон, з яким вони були нерозлучні від часу випускного у Морській академії, йде у плавання на три роки, адже має віддати борг батьківщині.
Розі залишаються спогади: про випускний бал та перше зізнання Джона в коханні, саме на день народження Розі відбувається його знайомство із батьками, які виглядають подекуди милими, а подекуди кумедними. Трагічні нотки, пов’язані із очікуванням, страхи, і, врешті-решт, така бажана зустріч із коханим.
Своєю постановкою першокурсники ФСУ ще раз довели, що кохання є вічним двигуном усередині нас, а сценарій п’єси показав, як багато яскравих талантів у цьому році приєдналися до дружної родини факультету. Тут звучали пісні англійською мовою, була представлена оригінальна хореографія, а також європейська та латино-американська танцювальна класика. Саме цей виступ був відзначений журі як краща сценічна постановка.
Надалі у конкурсну боротьбу включився економічний факультет. Передусім його першокурсники під час відеопрезентації пояснили причину свого вступу на цей факультет: дехто любить гроші, а дехто – красивих хлопців. Проте всі вони довели, що за цей короткий час, що пройшов від початку нового навчального року, новачки вже встигли адаптуватися до навчання та студентського життя. Аби наочно продемонструвати свої відчуття під час вибору професії, творчий молодіжний колектив розповів історію хлопця, який от-от збирається одружитися – «Сорок хвилин до весілля». Але це вже була зовсім інша історія – про сумніви, страхи та проблему вибору.
У сценарії при цьому вдало поєдналися хореографічні виступи дівчат, віршована поезія та пісні, що виконані були кількома мовами. Особливу увагу публіки викликав виступ солістів квартету а капела під ритмічні сплески долонь представників групи супроводу, театр тіней та складена студентами з паличок композиція – неонове серце, яке презентувало тезу: «Обираючи, не сумнівайся!».
Представники конкурсного журі при цьому відзначили творчий запал юних артистів економфаку, які були щедрими на почуття, співали хором, а також демонстрували емоційну хореографію.
Про паралельні всесвіти розповіли присутнім веселі й завзяті вихованці ЕПК, взявши за основу сюжет «Слуги народу». Це була постановка-утопія про те, як коледж розростається до таких масштабів, що його представники захоплюють владу в країні. У ролі головного героя виступав першокурсник Єгор Вадимович – він намагався все навколо перелаштувати «на свій лад», проте, виявляється, не завжди треба йти за власними бажаннями. Тому, врешті-решт, змушений звернутися за допомогою до персоналізованого «внутрішнього голосу», що йому підказує, як чинити, і збагнути, що дії мають керуватися здоровим глуздом та вічними людськими цінностями.
Багато музики з відомих кінофільмів, хореографічні композиції та інші яскраві елементи додали драйву виступам наймолодших конкурсантів вечора, на що звернули увагу й представники журі.
Цього вечора трьома подарунковими сертифікатами були відзначені сценічні номери ЕПК та економістів, а також – декорації ФСУ. А насамкінець відбувся конкурс вболівальників, під час якого присутні в залі групи підтримки демонстрували свої переваги: дуже активними були представники факультету соціології та управління, єдність свого колективу підтвердили економісти, а от представники ЕПК – продемонстрували свій молодіжний запал, завзятість та юнацьку емоційність.
Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2288780601151320

Олена Хлистун