Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека презентує книжкову експозицію до Дня української писемності та мови

Наукова бібліотека презентує книжкову експозицію  до Дня української писемності та мови
09.11.2018 11:37 Все Головні новини Наукова бібліотека день української писемності та мови

День української писемності та мови встановлено Указом президента України на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

За православним календарем 9 листопада – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника-агіографа, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Історія її походження та становлення до сьогодні є об’єктом дослідження вчених.
Книжкова експозиція «9 листопада – День української писемності та мови» презентує наукові видання, що розкривають тисячолітню історію української мови, а також сучасні дослідження з мовознавства українських вчених-філологів
У науковому доробку «Лексична і граматична реалізація предикатів кількості в українській мові» (Полтава, 2018) відомого ученого-мовознавця Миколи Степаненка – автора понад 800 наукових праць, з-поміж яких монографії, підручники, посібники, науково-популярні книги, словники – здійснено комплексний аналіз предикатів кількості як конструктивних центрів семантично елементарних простих речень сучасної української мови.
Монографія Наталії Кобченко «Система подвійних синтаксичних зв'язків у граматичному ладі сучасної української мови» (Київ, 2018) є комплексним дослідженням подвійних синтаксичних зв'язків. Дізнання стане у нагоді для всіх, кого цікавлять актуальні проблеми граматики української мови.
Дослідження процесу становлення та розвитку префіксальних та конфіксальних прикметників в українській мові від праслов'янської доби до сучасності зроблено Русланою Коца у монографії «Формування префіксальної та конфіксальної систем прикметника української мови (ХІ-ХХ ст.)» (Київ, 2017).
У монографії Руслани Шрамко та Миколи Степаненка «Ізофункційні парадигми в системі предикатів стану в українській мові» (Полтава, 2017) випрацювано чіткий механізм формування парадигм такого типу в українському мовознавстві, представлено семантичний діапазон предикатів зі значенням внутрішнього стану та стану-відношення носія української мови.
У збірнику наукових праць «Студії з історії українського мовознавства та лінгвопоетики» (Харків, 2016) доктора філологічних наук, професора Харківського національного університету ім. В.Н. Каразина Володимира Калашника вміщено вибрані праці з історії української лінгвістики та студії з художньої стилістики, написані протягом 2011–2016 років.
Окремим розділом на виставці представлена нова навчальна література з української мови та літератури науково-педагогічного складу філологічного факультету нашого вишу.
Інформацію про всі книги, автореферати дисертацій, публікації в газетах, журналах і наукових збірниках за темою подає електронний каталог. Запрошуємо до університетської книгозбірні!

Наукова бібліотека