Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека презентує книжкову експозицію до Дня української писемності та мови

Наукова бібліотека презентує книжкову експозицію до Дня української писемності та мови

Наукова бібліотека презентує книжкову експозицію  до Дня української писемності та мови
09.11.2018 11:37 Все Головні новини Наукова бібліотека день української писемності та мови

День української писемності та мови встановлено Указом президента України на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

За православним календарем 9 листопада – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника-агіографа, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Історія її походження та становлення до сьогодні є об’єктом дослідження вчених.
Книжкова експозиція «9 листопада – День української писемності та мови» презентує наукові видання, що розкривають тисячолітню історію української мови, а також сучасні дослідження з мовознавства українських вчених-філологів
У науковому доробку «Лексична і граматична реалізація предикатів кількості в українській мові» (Полтава, 2018) відомого ученого-мовознавця Миколи Степаненка – автора понад 800 наукових праць, з-поміж яких монографії, підручники, посібники, науково-популярні книги, словники – здійснено комплексний аналіз предикатів кількості як конструктивних центрів семантично елементарних простих речень сучасної української мови.
Монографія Наталії Кобченко «Система подвійних синтаксичних зв'язків у граматичному ладі сучасної української мови» (Київ, 2018) є комплексним дослідженням подвійних синтаксичних зв'язків. Дізнання стане у нагоді для всіх, кого цікавлять актуальні проблеми граматики української мови.
Дослідження процесу становлення та розвитку префіксальних та конфіксальних прикметників в українській мові від праслов'янської доби до сучасності зроблено Русланою Коца у монографії «Формування префіксальної та конфіксальної систем прикметника української мови (ХІ-ХХ ст.)» (Київ, 2017).
У монографії Руслани Шрамко та Миколи Степаненка «Ізофункційні парадигми в системі предикатів стану в українській мові» (Полтава, 2017) випрацювано чіткий механізм формування парадигм такого типу в українському мовознавстві, представлено семантичний діапазон предикатів зі значенням внутрішнього стану та стану-відношення носія української мови.
У збірнику наукових праць «Студії з історії українського мовознавства та лінгвопоетики» (Харків, 2016) доктора філологічних наук, професора Харківського національного університету ім. В.Н. Каразина Володимира Калашника вміщено вибрані праці з історії української лінгвістики та студії з художньої стилістики, написані протягом 2011–2016 років.
Окремим розділом на виставці представлена нова навчальна література з української мови та літератури науково-педагогічного складу філологічного факультету нашого вишу.
Інформацію про всі книги, автореферати дисертацій, публікації в газетах, журналах і наукових збірниках за темою подає електронний каталог. Запрошуємо до університетської книгозбірні!

Наукова бібліотека

Схожі новини