Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Cтуденство, викладачі і керівництво ЗНУ долучились до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності

Cтуденство, викладачі і керівництво ЗНУ долучились до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності

Cтуденство, викладачі і керівництво ЗНУ долучились до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності
09.11.2018 14:26 Все Головні новини Радіодиктант національної єдності

9 листопада у країні відзначається День української писемності та мови. Традиційно в цей день всі охочі пишуть радіодиктант національної єдності. Цьогоріч 18 Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, метою якого є об’єднання навколо мови, писали і представники факультетів та ЕПК ЗНУ.

Разом зі студенти писали диктант і викладачі, і керівництво вишу, зокрема перший проректор ЗНУ Олександр Бондар, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов, директор ЕПК Олена Грибанова, декан факультету журналістики Віктор Костюк, декан філологічного факультету Тамара Хом’як, декан історичного факультету Володимир Мільчев та інші викладачі, які долучитись до цієї важливої соціальної акції. Загалом, до цієї ініціативи щороку, 9 листопада, долучаються люди різного віку, різних професій, мешканці різних куточків нашої країни. І не стільки, щоб оцінити рівень мовних знань, скільки – щоб продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово. Гасло цьогорічного диктанту національної єдності: #пишемо разом. Крім того, для студентів з нагоди Дня української писемності та мови були організовані відкриті заняття та тематичні заходи.
Диктант під назвою «Крила України» транслювався зі студії UA: Українське радіо на Хрещатику, 26. Телеверсію наживо забезпечила знімальна група Суспільного мовлення, стрім телеверсії також відбувався на сторінках Суспільного мовника у Facebook. А надиктував його доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор підручників і посібників із української мови, а також теле- і радіоведучий, випускник філологічного факультету ЗНУ Олександр Авраменко.
Сидячи за одним столом з викладачами і керівництвом, студентство коледжу і університету різних курсів та педагогічний склад продемонстрували справжню єдність і згуртованість. Для багатьох учасників писати диктант національної єдності – вже стало традицією, а дехто готувався до диктанту ґрунтовно. Так, студентка 1 курсу Економіко-правничого коледжу Ліза Осіпова вже не перший раз пише такий диктант: «Цю традицію я розпочала ще в школі і продовжую підтримувати, хочу перевірити свої знання української мови і долучитись до цього важливого суспільного флешмобу, для мене це цікавий досвід».
Приєднатися до акції можна було й самостійно, увімкнувши Перший канал Українського радіо або дивитися по телевізору, слухати й дивитися на сайтах суспільного радіо і телебачення в Інтернеті. Відзначимо, що усі охочі традиційно можуть надіслати роботи поштою на адресу вул. Хрещатик, 26, Київ-1, 01001 із позначкою "Радіодиктант" (лист має бути надісланий того ж дня або 10 листопада), відсканувати або сфотографувати текст і впродовж 24 годин після закінчення акції надіслати на адресу rd@nrcu.gov.ua. Зображення має бути якісним, текст — написаним від руки. Комісія приймає також тексти, написані шрифтом Брайля. Текст радіодиктанту оприлюднять на сайті Українського радіо 11 листопада і учасники акції зможуть перевірити свої знання. Радіодиктанти не перевіряють на помилки і не повертають. Але шукають роботи без помилок і нагороджують учасників, які впоралися із завданням бездоганно. Тих, хто написав твір без жодної помилки, нагородять книгами українських письменників. Нагадаємо, що минулого року свої радіодиктанти надіслали 28 999 учасників. Із них майже 17, 5 тисяч – звичайною поштою, а 11, 5 тисяч – електронною. 124 особи стали переможцями.
Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2290183084344405

Схожі новини