Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорили нові міжнародні проекти

У ЗНУ обговорили нові міжнародні проекти

25.09.2008 14:25

До Запорізького національного університету завітали аташе з питань викладання англійської мови Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні Томас Сантос і заступник аташе з питань освіти та культури Карен Роблі. Метою їхнього робочого візиту стало обговорення умов співпраці Посольства США в Україні із нашим університетом.

Як зазначила Карен Роблі під час розповіді про мету свого візиту, вибір вищого навчального закладу не був випадковим. За два роки свого перебування в Україні вона кілька разів зустрічалася із нашими викладачами. Їхній високий рівень знань справив на неї дуже приємне враження. Крім того, як відзначив під час зустрічі із почесними гостями ректор ЗНУ, професор Сергій Тимченко, наш університет має чималий досвід успішної співпраці із різноманітними державними органами США.
Цього разу мова йшла відразу про два проекти: відкриття ресурсного центру на базі ЗНУ, а також про організацію літніх студій для викладачів. А найбільшу зацікавленість у їхній реалізації виявили факультет журналістики, а також факультет іноземної філології.
Так, знайомлячи Томаса Сантоса із професорсько-викладацьким складом факультету іноземної філології, його декан, доцент Галина Морошкіна розповіла про своє бачення функціонування ресурсного центру в нашому університеті. Справа в тому, що викладачі факультету вже деякий час тричі на рік влаштовують семінари для вчителів загальноосвітніх шкіл, аби допомогти їм підвищити свою кваліфікацію. За умови організації в нашому університеті ресурсного центру, співпраця із закладами середньої ланки освіти стане постійною. Будь-який учитель англійської мови в регіоні зможе у зручний для себе час завітати до центру, ознайомитися із потрібною літературою, отримати консультацію у чергового викладача, а у перспективі - стати учасником он-лайн конференції.
Не менш плідною виявилася зустріч Карен Роблі із деканом факультету журналістики, професором Володимиром Манакіним, а також з представниками факультету соціології та управління. Серед останніх були й ті, хто в минулому вже навчався в літньому інституті і міг висловити своє бачення функціонування такого проекту на базі нашого університету. Так, Надія Колесникова з факультету журналістики та Тарас Будченко (факультет соціології та управління) запропонували в якості теми занять – ознайомлення слухачів літнього інституту із особливостями діяльності американських державних управлінців, у тому числі, їхньою взаємодією зі ЗМІ. Зацікавила Карен Роблі і пропозиція Володимира Манакіна про створення в літньому університеті й групи слухачів-студентів. Цей проект, за задумом його організаторів, розрахований виключно на викладачів із різних країн колишнього Радянського Союзу. Але гарний рівень володіння англійською мовою, а також досвід спілкування з іноземними викладачами (на тому ж факультеті журналістики зараз працює учасниця програми ім. Фулбрайта, професор Христина Демкович) дозволять і студентам на рівних стати слухачами цього інституту.