Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ЕПК провели відкрите заняття «Нестор Літописець – співець історії Київської Русі»

13.11.2018 08:47 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Економіко-правничий коледж освітній процес Тиждень популяризації філологічних дисциплін відкрите заняття

Днями в рамках Тижня популяризації філологічних дисциплін в Економіко-правничому коледжі ЗНУ відбулося відкрите заняття, присвячене Дню пам’яті Нестора Літописця.

Окрім того, що 9 листопада українці відзначають свято – День української писемності та мови, за православним календарем це – день вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця – письменника-агіографа, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора Літописця і починається писемна українська мова. Історія її походження та становлення до сьогодні є об’єктом дослідження вчених.

Студенти другого курсу спеціальності «журналістика» ЕПК мали змогу якомога детальніше пізнати літописця як особистість, дізнатись деякі цікаві факти з його біографії та провести паралелі з літописанням та сучасною українською літературою.

Викладач української мови та літератури коледжу, к.філ.н Світлана Доброскок запропонувала студентам переглянути відеоролик про Нестора Літописця. Після перегляду відео Світлана Олександрівна влаштувала вікторину, яка полягала в запитаннях і відповідях студентів один одному. Стереотип про нудні заняття в свідомості студентів стерся назавжди, адже ця гра виявилась дуже захопливою та пізнавальною.

Таким чином студенти вшанували пам’ять літописця та покращили свої знання про літописання, як про літературне явище. Наприкінці заняття викладач подякувала всім за активну участь у дискусіях і відзначила найактивніших студентів.

Поліна Мороз