Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти юридичного факультету зустрілися із представником Державної кримінально-виконавчої служби

20.11.2018 12:51 Все Головні новини Юридичний факультет освітній процес зустріч

У рамках реалізації практично-орієнтованого фахового Проекту «Open Regional Legal Space» нещодавно в ЗНУ відбулася зустріч викладачів та студентів денної форми навчання бакалаврату юридичного факультету зі співробітником Державної кримінально-виконавчої служби. Ініціатором зустрічі виступила декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць. Також на заході були присутні доцент кафедри конституційного та трудового права Ія Пелех і викладач кафедри адміністративного та господарського права Марина Титаренко.

Для забезпечення якісного проведення лекційних занять та з метою обміну досвідом з практичними працівниками до юридичного факультету завітав інспектор-кінолог, сержант внутрішньої служби Державної кримінально-виконавчої служби Ярослав Назаров.

Інспектор-кінолог провів для студентів захоплюючу лекцію, у якій розповів про роботу кінологічної служби, організацію та правила застосування службових собак. Також гість висвітлив найголовніші зміни, які відбулися під час реформування органів кримінально-виконавчої служби.

Студенти прагнули дізнатися, як відбувається затримання злочинців за допомогою службових собак, про особливості конвоювання ув’язнених в установах відбування покарань. Ярослав Назаров розповів про певний набір навичок, повинен володіти службовий собака: це не лише команди «стояти», «сидіти» чи «голос». Він відзначив, що найважливішими моментами в практичній роботі пса є вміння знайти гільзу чи інші небезпечні предмети за запахом, захищати свого господаря та навіть видирати із рук зловмисника зброю.

Після цього майбутніх юристів ознайомили із такими теоретичними питаннями, як: «Комплекс загальної підготовки», «Комплекс спеціальної підготовки», що включав вибір речі, затримання злочинця, загальний курс дресирування та пошук вибухових речовин.

Наприкінці заходу студенти ставили багато запитань, зокрема стосовно соціальної адаптації засуджених після закінчення строку відбування покарання, як зменшити негативний вплив, який ці особи можуть у подальшому здійснити на суспільство, допомогти їм адаптуватися та ресоціалізуватися в громаді. Студенти та викладачі подякували Ярославу Назарову за цікаву й інформаційно насичену зустріч.

Для студентів цей досвід був дуже корисним, адже у подальшому ці знання їм знадобляться при вивченні таких дисциплін як «Адміністративне право», «Конституційні права, свободи та обов’язки людини та громадянина», «Кримінально-виконавче право».

Наприкінці заходу керівництво юридичного факультет ЗНУ подякувало Державній кримінально-виконавчій службі за багатолітню плідну співпрацю. За словами декана Тетяни Коломоєць, подібні заходи допомагають студентам ознайомитися із практичною діяльністю кримінально-виконавчих органів та поспілкуватися із досвідченими практиками.

Юридичний факультет