Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ взяли участь у масштабному флешмобі в рамках акції «16 днів проти насильства»

27.11.2018 13:45 Все Головні новини Університет відділ виховної роботи історичний факультет факультет соціальної педагогіки та психології соціальна акція «16 днів проти насильства» флешмоб

Двадцять шостого листопада на площі Фестивальній відбувся масштабний флешмоб «Запоріжжя проти насильства», у якому взяли участь представники Запорізького національного університету. Цей захід проходив у рамках акція «16 днів проти насильства», що триває з 25 листопада до 10 грудня. Її метою є активізація діяльності державних структур і громадських організацій щодо захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві.

Нагадаємо, що ця акція упродовж останні років стала традиційною для нашої області. У її численних заходах задіяні високопосадовці, представники внутрішніх органів, громадських і благодійних організацій, закладів вищої освіти тощо. Активно долучаються до заходів, спрямованих на вирішення важливих соціальних питань, і викладачі, співробітники та студенти Запорізького національного університету.

Зокрема, до флешмобу долучилися студенти історичного факультету й факультету соціальної педагогіки та психології у супроводі заступника декана історичного факультету з виховної роботи Романа Молдавського та фахівця відділу виховної роботи Анастасії Шаповалової.

Учасники заходу розгорнули банер із номером гарячої лінії з протидії насильству. Потім запорізькі студенти стали так, аби утворити напис «Ні насильству». Організатори у такий спосіб планують привернути увагу суспільства до однієї з найболючіших проблем сьогодення, а також – сформувати у студентської молоді правильне ставлення до явища насильства, зокрема сімейного та вміння йому протистояти.

Варто відзначити, що акція привернула увагу перехожих, які підходили ближче, цікавилися метою її проведення та можливостями протистояння насильству.

Самим учасникам нагадали про масштабність всеукраїнської акція «16 днів проти насильства», а також про те, що дати проведення акції є символічними. Адже 25 листопада відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками, 1 грудня – Всесвітній день боротьби із СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства, 6 грудня – річниця з дня «Монреальської різанини», коли 14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що вони були феміністками, та 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Студенти-активісти ЗНУ, своєю чергою, наголошують, що до проведення акції «16 днів проти насильства» може долучитися кожна людина, яка своїми власними діями (підтримкою, розповіддю про власний досвід, порадою) може призупинити насильницькі дії, яка говорить уголос про неприпустимість побиття, психологічного, фізичного та інших видів насильства у родині, серед друзів чи колег тощо.

Фотогалерея: