Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека презентує нові видання досліджень, присвячених Українській революції 1917-1921 років

Наукова бібліотека презентує нові видання досліджень, присвячених Українській революції 1917-1921 років

Наукова бібліотека презентує нові видання досліджень, присвячених Українській революції 1917-1921 років
28.11.2018 09:09 Все Головні новини Наукова бібліотека нові надходження Українська революція 1917-1921 років

Українська революція 1917-1921 років є історичним надбанням нації. Україна поступово повертає собі державотворчу спадщину. Події столітньої давнини заклали початок ключових державних інституцій: століття українського парламенту, українського уряду, збройних сил, дипломатії, академії наук. Більш детальніше поринути у події тих часів та відтворити історію допоможуть нові видання, які надійшли до наукової бібліотеки ЗНУ.

Громадський просвітницький проект «Likбез. Історичний фронт» знайомить із черговим доробком колективу авторів-істориків під загальною редакцією Кирила Галушка «Українська Держава – жорсткі уроки. Павло Скоропадський. Погляд через 100 років» (Харків, 2018). Пошуки науковців дають можливість поринути в нетрі Української Держави 1918 року… Та збагнути, як сьогоднішні реалії впливають на їхні оцінки минулого.

Історична монографія доктора історичних наук Тамари Шаравара «Випускники Віленського військового піхотного училища у боротьбі за українську державність (1917–1923 рр.)» (Київ, 2016) відтворює біографії 33-х випускників училища, зокрема їхню службу у війську Української Народної Республіки, перебування в польських таборах для інтернованих, активну боротьбу за ідею української державності в колах діаспори. Основним блоком джерельної бази цієї наукової студії стали архівні матеріали, що зберігаються в Центральному державному архіві вищих органів влади та управління (ЦДАВО) України та Центральному державному історичному архіві (ЦДІАК) України м. Київ. Одним з трьох рецензентів дослідження є доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри новітньої історії України Запорізького національного університету Федір Турченко.

Випуск збірника наукових праць Інституту біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського «Українська біографістика = Biographistica Ukrainica. Вип. 15» (Київ, 2017) присвячений осмисленню в біографіці доби та постатей Української революції 1917-1921 рр., яка стала центральною подією всього українського ХХ ст. Опубліковані у збірнику статті й матеріали засновуються на позиціях біографістики як спеціальної історичної дисципліни і висвітлюють ролі особистості в історичному поступі, формують та передають національне відродження України як самостійного суб’єкта європейської та світової історії.

У виданні «Публіцистика в "Книгарі" доби війни та революції (1917-1920)» (Херсон, 2018) представлено 47 текстів статей, рецензій, некрологів, полемічних виступів Сергія Єфремова (1876-1939), опублікованих з вересня 1917 по березень 1920 р. у часописі «Книгарь: літопис українського письменства». Кожна вводить нас у світ думок і почувань її автора, показує його як борця за розвій національної культури та політичну незалежність України.

Колекція електронної бібліотеки представляє книгу історика Сергія Громенка «Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана 1918 року» (Київ, 2018). Це перше наукове дослідження спроби УНР у квітні 1918 року приєднати до себе Кримський півострів, попередньо визволивши його від більшовиків, що раніше захопили там владу. У книзі йдеться не тільки про бойові дії кримської групи Армії УНР під керівництвом Петра Болбочана, а й загалом про контекст кримської історії. Режим доступу в університетській мережі: http://ebooks.znu.edu.ua/files/Bibliobooks/Inshi58/0042453.pdf

Книги поповнили постійно діючу книжкову експозицію «Українська революція 1917-1921 років. До 100-річчя подій» (читальний зал, кімн. № 139).

Інформацію про всі книги, автореферати дисертацій, публікації в газетах, журналах та наукових збірниках за темою подає електронний каталог. Запрошуємо до університетської книгозбірні!

 

Наукова бібліотека

 

Схожі новини