Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Співробітники відділу охорони праці радять, як уникнути травматизму через несприятливі погодні умови

Співробітники відділу охорони праці радять, як уникнути травматизму через несприятливі погодні умови

Співробітники відділу охорони праці радять, як уникнути травматизму через несприятливі погодні умови
05.12.2018 16:07 Все Головні новини Відділ охорони праці несприятливі погодні умови попередження травматизму

У зв’язку з настанням зимової пори, коли через погіршення погодних умов збільшується ризик травматизму, співробітники відділу охорони праці ЗНУ закликають його викладачів, співробітників та студентів дбати про свою безпеку та здоров’я. Вони оприлюднюють поради щодо поведінки в зимовий період від Запорізького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області.

 

У холодний період року, коли середньодобова температура повітря опускається нижче +10ºС, можливі переохолодження організму працівників під час виконання робіт на відкритих майданчиках, а також – у неопалюваних або недостатньо опалюваних приміщеннях.

Холод сприяє розвитку серцево-судинних захворювань, може призвести до загострення виразкової хвороби шлунку, розвитку нейроваскулітів, артритів, сприяє виникненню захворювань застудної етіології, зниженню імунітету, збільшуючи втрати робочого часу за рахунок захворюваності з тимчасовою втратою працездатності. Від постійного переохолодження можливий розвиток і загострення хронічних професійних захворювань. Охолодження організму людини призводить до зміни його рухових реакцій, порушує координацію рухів, здатність виконувати точні операції тощо.

Крім того, в зимовий період значно збільшується кількість травм, пов’язаних із падінням під час пересування, зафіксовані випадки обмороження і нещасні випадки під час використання несправних нагрівальних приладів.

Зверніть увагу на Оптимальні мікрокліматичні умови для працівника: температура повітря в межах +22+24ºС, відносна вологість 60-40 % і швидкість руху повітря не більше 0,1 м/секунду. Однак, не завжди можливо технічно забезпечити оптимальні параметри мікроклімату, іноді робити це економічно не вигідно.

На практиці переважно користуються припустимими параметрами мікроклімату, які за весь трудовий стаж роботи не матимуть шкідливого впливу на здоров’я людини. Для холодного періоду року на постійних робочих місцях температура повітря повинна бути в межах +13+25ºС, причому при виконанні важкої роботи +13+19ºС, легкої  +20+25ºС, середньої важкості  +15+23ºС. Відносна вологість повітря до 75 %. Швидкість руху повітря від 0,1 до 0,5 м/с (залежно від ступеня важкості роботи).

На непостійних робочих місцях допускається максимальне зниження температури повітря на 1-3ºС, але не нижче +12ºС (для важких робіт) і підвищення верхніх меж на 1-2ºС.

При температурі повітря -27ºС і нижче (під час штилю), виконання робіт на відкритому повітрі забороняється. При наявності вітру, на кожен м/с швидкості руху повітря екстремальна температура підвищується на 2,2ºС, тобто при швидкості вітру 5 м/с забороняється виконання робіт на відкритому повітрі вже при температурі -16ºС (-27,0ºС + (5 м/с х 2,2ºС) = 16ºС).

Також представники відділу охорони праці нагадують про ризики, пов’язані із несприятливими погодними умовами, зокрема з ожеледицею.

Вони нагадують, що щорічно Міністерством охорони здоров’я України реєструється сумна статистика травмувань, пов’язаних з ожеледицею: за небезпечний сезон лікарі надають допомогу тисячам громадян, які постраждали на льоду.
Співробітники відділу пропонують прості рекомендації, як уберегтися від значних неприємностей у період ожеледиці.
Для цього потрібно перед виходом із будинку.
  • Змайструйте на підошви та каблуки вашого взуття «льодоступи»: прикріпіть на каблук перед виходом шматок поролону або лейкопластиру; натріть наждаковим папером підошву перед виходом, а краще прикріпіть його на підошву; намажте на підошву клей типу «Момент» та поставте взуття на пісок, після цього сміливо виходьте на вулицю;
  • Пам'ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м'якої основи та без високих підборів;
  • Людям похилого віку краще в «слизькі дні» взагалі не виходити з будинку. Але, якщо потреба змусила, не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом. Пам’ятайте, що дві третини травм люди старші за 60 років одержують при падінні;
  • Прогулянка вагітних жінок в ожеледицю без супроводження – небезпечні для здоров’я;
  • Не виходьте без потреби на вулицю, якщо ви слабкі та неспритні. Зачекайте поки не приберуть сніг і не розкидають пісок на обмерзлий тротуар.

Крім того, вони наводять такі поради, як уберегтися від ожеледиці.

Насадки на взуття проти ковзання — це ваша індивідуальна захист проти ожеледиці. На сьогоднішній день насадки на взуття проти ковзання — вже не є чимось незвичайним. Їх можна знайти у взуттєвих магазинах, спортивних і інтеренет-магазинах, в аптеках. Форми і типи цих пристосувань різні, але суть одна: така насадка надягає на взуття і створює момент додаткового тертя проковзаючу поверхню. Вибирайте: за ціною і зручності у використанні.

Пісок або мармурова крихта — це вже не індивідуальні засоби захисту. Екологічно чистий спосіб зробити  слизьку поверхню надійною. Ожеледь переможений, при цьому не страждає природа. Взимку не слизько, до літа пісок змішується з ґрунтом.

Щоб уберегтися від травм під час перебування на вулиці в зимовий період, потрібно дослухатись до наведених нижче рекомендацій.

Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті торбами. При порушенні рівноваги швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.

Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров’я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов‘язково перекотіться – удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні. Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.

Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Окрім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань. Не прогулюйтеся із самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких шляхах – особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар.

Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Пам‘ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини, і падіння перед автомобілем, який рухається, призводить як мінімум до каліцтв, а, можливо, й до загибелі.

Дуже небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп’яніння травми частіше за все важкі, всупереч переконанню, що п‘яний падає завжди вдало. Напідпитку люди не так чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткових проблем та неприємностей.

 Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, утворилися пухлини, – терміново зверніться до травмпункту, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.

Тримайтеся подалі від будинків – ближче до середини тротуару. Узимку, особливо в містах, дуже велику небезпеку являють собою бурульки. Найбільшу небезпеку бурульки становлять у період танення льоду та снігу.

Будьте здорові та бережіть себе і тих, хто поруч!

 

 

 

Схожі новини