Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В університеті досліджували питання сталого розвитку економіки на засадах ресурсоефективності

В університеті досліджували питання сталого розвитку економіки на засадах ресурсоефективності

В університеті досліджували питання сталого розвитку економіки на засадах ресурсоефективності
06.12.2018 11:03 Все Головні новини Факультети Економічний Конференція сталий розвиток економіки

П’ятого грудня на базі Запорізького національного університету відбулася ІV Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Сталий розвиток економіки на засадах ресурсоефективності». Вона започаткована з ініціативи представників економічного факультету ЗНУ за підтримки державних та громадських організацій та за участі багатьох навчальних закладів вищої освіти, Запорізької обласної державної адміністрації, Всеукраїнської спілки вчених-економістів, Академії наук вищої освіти України, Академії економічних наук України, Центру екологічної культури у Запоріжжі, Управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради, Дніпровського національного університету ім. О. Гончара, Луганського національного університету ім. Т. Шевченка, Хмельницького національного університету, ДВНЗ «Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Г. Сковороди» та інших.

У ході конференції учасники розглянули першочергові проблеми, які складають сьогодні основу стратегії сталого розвитку економіки нашої країни, і низку пов’язаних із цим питань, зокрема:  стратегічні напрямки модернізації економіки України на засадах сталого розвитку, проблемні питання формування економіки сталого розвитку, проблеми зеленої економіки в Запоріжжі очима молоді, використання альтернативних джерел енергії аграрному секторі економіки, шляхи популяризації зеленого туризму в Україні, перспективи підвищення ефективності використання сонячних панелей, енергозбереження як фактор економічного зростання України, проблеми «зеленого» тарифу в Україні, проблеми та перспективи розвитку екосистемних послуг, підвищення інвестиційної привабливості нафтогазового комплексу в контексті інноваційного розвитку економіки та інше.

Участь у конференції взяли школярі, студенти біологічного, економічного факультетів, факультету менеджменту, факультету фізичного виховання,  представників широкого наукового загалу.

Загалом, робота конференції тривала у шести напрямах:  управління діяльністю суб’єктів господарювання на засадах сталого розвитку, формування стратегії розвитку економіки на засадах екологічності, енергозбереження та альтернативної енергетики, дослідження ризиків, пов’язаних з процесом впровадження сучасних ресурсозберігаючих технологій, проблеми фінансового забезпечення процесу розробки та впровадження еко-технологій для суб’єктів господарювання, сучасний стан та перспективи зеленого туризму в Україні, розвиток органічного ринку в Україні.

Усіх присутніх на заході привітали з початком роботи конференції   перший проректор, професор Олександр Бондар та декан економічного факультету Алла Череп. Звертаючись до широкого загалу, вони зауважили, що теми доповідей, які винесені на обговорення, є доволі актуальними і мають велике значення для підвищення ефективності використання ресурсів, розвитку економічної науки, функціонування інших сфер життя, а також сталого і збалансованого економічного розвитку країни. Крім того, ці наукові публікації можуть бути використані у подальших наукових дослідженнях, а найбільш цікаві і перспективні наукові ідеї втілені в практику.

Також учасників конференції привітали  керівник центру екологічної культури в м. Запоріжжя Наталія Дробишевська та  завідувач методичним відділом, керівник Малої академії управління бізнесом ПНЗ «КРЦМтаШ» Олена Старікова, які відзначили перспективність та значення розвитку Школи зеленої економіки для науки, спільних проектів у цій галузі, а також важливість пріоритетного значення  свідомої екологічної культури людини для впровадження будь-яких економічних процесів. Так, у своїй доповіді «Проблемні питання формування економіки сталого розвитку» Наталія Дробишевська звернула увагу на впровадження ресурсоефективних технологій в економіці для мінімізації витрат і створення балансу та використання «системи ощадного виробництва» (на прикладі японських підприємств), де основний ресурс – це людина. При цьому, вона зауважила, що  в умовах роботизації, застосування новітніх технологій, модернізації і автоматизації підприємств і штучного інтелекту можуть змінитися професії майбутнього, але фактор креативності і здатності до генерації ідей буде відігравати важливу роль для конкуренції в економічному просторі. В рамках обговорення цього питання учасники конференції подискутували та висловили своє бачення майбутньої конкуренції між роботами і деякими фахівцями фінансової галузі.

Своє дослідження, присвячене інтеграції логістики і маркетингових комунікацій підприємств, спрямованої на енергозаощадження в умовах сталого розвитку економіки, представив на конференції к.е.н., доцент кафедри економічної теорії та маркетингу Дніпровського національного університету ім. О. Гончара Сергій Касян. Науковець зупинився на питаннях розробки маркетингового інноваційного забезпечення, впровадження нових енергозберігаючих технологій, використання відновлювальних джерел  енергії,  мінімізації витрат енергії в енергомережах,  генерації енергії за рахунок сміттєпереробки, енергомісткості ВВП, екологічного маркетингу (зелений ланцюг),   комерціоналізації інновацій,  дослідження логістики та координації параметрів енергетичних потоків, формування конкурентного середовища за рахунок піклування про природу та енергозбереження. Про економічну доцільність вирощування павловнії  в Україні розповів учасникам конференції  магістрант біологічного факультету ЗНУ Сергій Кунатенко. Він  пояснив, у чому полягає комерційна привабливість цього бізнес-проекту, а також розповів про основні  економічні, екологічні переваги промислового висаджування цієї рослини, зокрема, серед них: боротьба з ерозією грунтів, кормова база, цінність деревини,  виділення кисню та інше.

Цікаві та актуальні доповіді під час конференції представили школярі і студенти, а саме: «Альтернативна енергетика – енергія сонця» (учень МАУБ ПНЗ «КРЦМтаШ» Григорій Дмитренко), «Основні напрями діяльності наукової школи «Зелена економіка» на економічному факультеті» (голова НТСАДМВ економічного факультету Вікторія Калінчук)  та інші. Також за результатами конференції кращі доповіді науковців були відзначені грамотами.

 


Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2330365380326175

 Олена Переверзєва

Схожі новини