Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ представників факультетів навчали реалізувати проекти

У ЗНУ представників факультетів навчали реалізувати проекти

06.12.2018 09:35 Все Головні новини Університет проектна діяльність тренінг загальноуніверситетський конкурс із вдосконалення іміджевої політики факультетів

П'ятого грудня в ЗНУ відбувся черговий тренінг із проектної діяльності для представників усіх факультеті, коледжів, Запорізької державної інженерної академії та студентської ради в рамках проведення загальноуніверситетського конкурсу з вдосконалення іміджевої політики факультетів на приз ректора вишу Миколи Фролова. Координатором заходу стала доцент кафедри німецької філології, учасниця багатьох престижних грантових програм,  зокрема проекту європейської програми Еразмус+ за напрямом Жана Моне «European Values in Literary Arts», який на сьогодні реалізується у виші, Олена Тупахіна.

Учасники заходу розглянули 3 розділ тренінгів «Реалізація проекту», який передбачав опрацювання таких питань, як робочий план, робочі пакети та обладнання. Крім цікавої та змістовної презентації, на них чекали інтерактивні вправи, які дозволили присутнім закріпити здобуті знання на практиці та отримати консультації від Олени Тупахіною щодо конкретних запитань.

Під час тренінгу звернули на специфіку планування етапів проекту. Вони дізналися, що кожен етап повинен бути спрямованим на вирішення специфічного завдання, містити як мінімум один захід й один продукт, мати індикатор прогресу, засоби контролю якості та запобігання ризиків, мати матеріальний нематеріальний результат (outputs й outcomes).

Крім того, Олена Володимирівна надала поради, як саме найпродуктивніше розподілити час між основним етапами проекту: між ініціацією, підготовчим, виконавчим і підсумковим?

Під час тренінгу окрему увагу присутніх приділили циклу Дьомінга як методу безперервного покращення якості. До того ж, тренер розповіла про основні завдання правильно сформованих робочих пакетів, які конкретизують робочий план, свідчать про охоплення бенефіціарів і стейкхолдерів, впорядковують матеріальні й нематеріальні результати проекту й допомагають перевірити успішність його реалізації.

Учасники тренінгу подякували Олені Тупахіній за цікаву й корисну інформації та зазначили, що чекають на наступну середу, коли йтиметься про забезпечення якості проекту та про те, як правильно заповнити його бюджетну форму.

Варто відзначити, що минулого навчального року Олена Володимирівна вже проводила оглядові лекції з основ проектної діяльності для науковців усіх факультетів і коледжів ЗНУ.

«Приємно, що навіть початкові знання й рекомендації стали поштовхом для багатьох викладачів і співробітників для того, щоб зацікавитися проектною діяльністю, спробувати у ній свої сили. Варто відзначити, що в результаті проектна діяльність університету пожвавилась. У цьому ж році заняття має більш прикладне спрямування: у результаті проходження тренінгів їхні учасники мають створити грантову заявку на участь у загально університетському конкурсі з вдосконалення іміджевої політики факультетів на приз ректора вишу Миколи Фролова. Своєю чергою, участь у цьому змаганні стане гарним тренуванням і, сподіваюся, спонукає науковців до написання грантових проектів для участі в міжнародних академічних програмах», – зазначає Олена Тупахіна, розповідаючи про перебіг тренінгів.

Таміла Тарасенко