Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / У виші стартував турнір із міні-футболу на Кубок імені В'ячеслава Толока

У виші стартував турнір із міні-футболу на Кубок імені В'ячеслава Толока

06.12.2018 15:37 Все Головні новини Факультет фізичного виховання турнір на Кубок ім В Толока з міні-футболу чвертьфінал

П’ятого грудня на базі Спортивно-оздоровчого комплексу ЗНУ відбулося урочисте відкриття традиційного турніру з міні-футболу, присвяченого пам’яті колишнього ректора університету, професора В’ячеслава Толока, а також чвертьфінальні зустрічі команд запорізьких закладів вищої освіти.

Турнір на Кубок імені В’ячеслава Толока вшосте проходить на базі ЗНУ і збирає футбольні команди вишів та коледжів Запоріжжя. Однак історія студентського міні-футболу в університеті та в Запоріжжі загалом нараховує набагато більше часу – уже понад 30 років. Ще у 1984 році було затверджено перший склад команди «Надія-ЗДУ», яка стала чемпіоном України 1992 року (дивіться: https://futsalua.org/blog/post/yurii-arestenko-oficialno-neoficialno-a-pervymi-chempionami-ukrainy-byli-my ).

А одним з ініціаторів започаткування студентського міні-футболу в Запорізькій області та першим президентом команди був саме В’ячеслав Олександрович Толок, першим тренером і менеджером команди, яка нині називається «Надія – ЗНУ», став Юрій Арестенко, сьогодні команду тренує також Олександр Гусев.

Організаторами проведення турніру на Кубок імені В’ячеслава Толока виступають керівництво ЗНУ спільно із Запорізьким обласним відділенням комітету з фізичного виховання та спорту МОН України та Запорізькою обласною асоціацією міні-футболу. Головний суддя змагань – арбітр національної категорії Юрій Арестенко. До складу суддівської колегії також увійшли суддя національної категорії Володимир Біляєв й арбітр Запорізької обласної федерації футболу Валерій Педак.

Піл час урочистої частини відкриття турніру його учасників та вболівальників привітали перший проректор ЗНУ Олександр Бондар, член Виконкому Запорізької обласної асоціації міні-футболу Едуард Дорошенко, головний суддя змагань Юрій Арестенко та директор СОК ЗНУ Михайло Протас.

Багато теплих слів вони присвятили особистості колишнього ректора університету В’ячеслава Толока, який приділяв величезну увагу розвитку спортивного студентського руху, зокрема міні-футболу. Саме завдяки його турботливому ставленню, університетська збірна команда «Надія» здобула свої перемоги.

Звертаючись від імені усього ректорату до присутніх у спортзалі, Олександр Бондар наголосив: «Радий вітати учасників турніру, який традиційно збирає усіх нас у стінах ЗНУ напередодні новорічних свят! Спортивні традиції вишу й сьогодні продовжуються, адміністрація під керівництвом ректора Миколи Фролова усіляко підтримує наших спортсменів і загалом студентський спортивний рух на Запоріжжі, здоровий спосіб життя!». Нагадали також присутнім на заході, що півфінал турніру відбудеться 12 грудня (початок о 14.00), а фінальна зустріч команд і нагородження – вже 19 грудня (урочиста частина о 15.30).

Представник Виконкому ЗОАМФ Едуард Дорошенко, своєю чергою, згадував, що починав свою спортивну кар’єру саме у складі міні-футбольної команди «Надія». З неї вийшла ціла плеяда видатних футболістів, які відстоювали кольори національної збірної України: Заслужений майстер спорту України, багатократний чемпіон України з футзалу Раміс Мансуров, Заслужений майстер спорту, воротар, тренер Владислав Корнєєв, Майстер спорту міжнародного класу Тарас Вонарха (екс-капітан української збірної). Саме тому Федерація міні-футболу України усіляко намагається підтримувати розвиток молодіжного спорту і схожі турніри. Адже вони виправдовують себе, демонструючи потім результати у великому спорті. Зокрема, сьогодні запорізька команда «АРПІ» знов представлятиме область на чемпіонаті України серед команд Прем’єр-ліги. Варто згадати, що у її складі виступають і студенти ЗНУ: Яссин Ессаргіні (факультет фізичного виховання) та Максим Почебут (випускник юридичного факультету).

Усім учасникам побажали показати гарну гру, а перемогу здобути – найдостойнішим!

Учасниками турніру з міні-футболу на Кубок ім. В. Толока стали 11 команд запорізьких вишів, серед яких 5 – представляють ЗВО вищого рівня акредитації і 6 – коледжі. Цього року, на відміну від попереднього, команди грали не у групових етапах, а за олімпійською системою (на виліт).

Згідно турнірної таблиці, напередодні чвертьфінальних змагань турніру на Кубок ім. В Толока відбувся перший (відбірковий) тур, у якому зустрілися команди шести коледжів. Його результати: Запорізький будівельний коледж – Запорізький медичний коледж (3:0); Запорізький авіаційний коледж – ЕПК ЗНУ (10:6); коледж КПУ – Запорізький металургійний коледж ЗДІА (3:5).

Переможці цього етапу зіграли з командами закладів вищої освіти в чвертьфіналі. У день відкриття турніру відбулися три командні зустрічі (2-й тур), у яких зіграли між собою 6 команд. У результаті непередбачуваної, завзятої боротьби очки розподілилися наступним чином:

- ЗНТУ – КПУ (7:2);

- ЗАвіаК – ЗМетК ЗДІА (2:5);

- ЗДМУ – ЗБудК (10:3).

У півфіналі змагань зустрінуться чотири команди – ЗНТУ, Запорізький металургійний коледж ЗДІА, ЗДМУ та «Надія – ЗНУ». Вони також змагатимуться у фіналі турніру на Кубок ім. В. Толока за третє місце та за головну нагороду турніру.

Головний суддя турніру Юрій Арестенко, говорячи про перебіг турніру, відзначив: «Студенти Запоріжжя завжди демонстрували гарні спортивні результати. До турніру на Кубок ім. В. Толока щороку долучається все більше учасників, змагання вийшли на обласний рівень. Сподіваємося, що наступного року серед учасників ми побачимо не тільки команди запорізьких вишів, а й з інших міст області».

Фотогалерея:

Олена Хлистун